Co postanowić na nowy rok?

Co postanowić na nowy rok?

Uczę się i zdobytą wiedzę realizuję w praktyce, zatem na rok 2016 nie będę postanawiać a stawiać sobie cele. Mam ogromną nadzieję, że jeśli będą ewoluować to tylko w pomyślną stronę.

sylwester

DLA SIEBIE – ZATRUDNIENIE

Bez tego ani rusz. Samo nic z nieba nie spadnie a jako pracoholiczce, dla psychicznego zdrowia, bardzo przyda się zatrudnienie. Obecnie najbliżej jestem pomysłu założenia organizacji pozarządowej i/lub pracy na umowę zlecenie. Do zmian przymusza mnie wchodzące prawo, ponieważ ozusowanie umów o dzieło wyklucza moją ostatnią drogę legalnego zarobku na urlopie wychowawczym.

DLA RODZINY – STABILIZACJA

Najważniejszym na 2016 będzie wybór nowego ubezpieczenia. Obecnie jesteśmy w PZU i absolutnie warunki nas nie zadowalają. Zmiana firmy będzie jednak związana z tym, jak ułoży nam się praca, moja praca.

Kolejna istotna kwestia to wprowadzenie dobrych nawyków w kierunku utrzymywania odporności i spędzania ze sobą większej ilości czasu. Zdrowie jest bardzo ważne, bo jak dotąd choroby rozwaliły nam sporo fajnych planów i wspólnych chwil. Na szczęście 2015 był zdrowszy, niż poprzedni.

Finanse, które być może szczęścia nie przynoszą, ale pięknie byłoby przełamać passę zniżkową i konkretnie zacząć wspinać się na górkę.

DLA MAMY – KSIĄŻKA

Tyle mówiłam o śmierci, o tym że ją widać, no i przyszła po mamę. Teraz pozostałam z jej życzeniem, aby sporządzone przez nią zapiski, trafiły do ludzi. Trafią. W 2016 roku.

TAK W OGÓLE – KABARET

Przestaje oglądać wiadomości, jakiekolwiek. Pozostanę przy relacjach na żywo lub w ogóle. Lubie wiedzieć co się dzieje, ale obecne media, z żadnej ze stron nie dają zdrowych relacji. Nie mogę patrzeć na wojnę domową, która nam się szykuje i pozostanę przy lekturze Jasona Hunta, bo może będzie pisał więcej o współczesnej tworzącej się historii. Jako (póki co ex-) dziennikarce zależy mi na tym, żeby nie wróciła do kraju cenzura, choć przyznam szczerze nie znam innej metody na okiełznanie mediów. No niemniej gadać sobie powinny… Wprowadzenia cenzury będę szukała w kabaretach. Jest tyle festiwali i nocy kabaretowych, że to z czego się będziemy śmiać, powie mi najlepiej czy nadal kabaretony mogą wszystko!

 

Tags:

Comments on this post

1 Comments