Co to jest Mum’s Long Days?

Co to jest Mum’s Long Days?

Ten i pozostałe materiały z cyklu znajdziesz tutaj.

***

Tematyka spędzania czasu z dziećmi w pigułce – tak jednym zdaniem można napisać o czym jest rozpoczynający się właśnie projekt. Pomysł pojawił się spontanicznie. Jest odpowiedzią na piętrzące się pytania mam o spędzanie wolnego czasu w towarzystwie dzieci i jak to zwykle bywa bez pomocy z zewnątrz. Jest to także krok po kroku opisany proces – jak Mama M. przygotowywała się do 3 miesięcy spędzonych z dziećmi. Wpisy będą aktualizowane o opisy realizacji zadań, jakie przed sobą postawiła. Konrad w chwili pisania tekstów ma 9 miesięcy a Sonia 2 lata i 9 miesięcy.

Dopiero niedawno Mama M. odkryła, że można planować przy dzieciach, to zabiera część stresu i daje poczucie realizacji. Wpis na ten temat pokaże jak zaplanować cały czas, jak podzielić go na odcinki a wreszcie jak poukładać dzień.

Przedmioty przydatne do zagospodarowania czasu będą ogólnie dostępnymi, żadne współczesne designerskie cudeńka. Wszystko sprawdzone w praktyce i dające dziecku mnóstwo radości a rodzicom pozostawiające pieniądze w portfelach.

Będzie także wpis poświęcony depresji, czy załamaniu, które były głównymi sprawcami przemeblowań w organizacji życia Mamy M. Paradoksalnie dały siłę do usystematyzowania wiedzy zdobytej w praktyce i z dużym natężeniem. Stąd także bardzo istotne tematy o samorealizacji i chwilach dla siebie.

Podczas zabawy ważna jest nauka, szczególnie jeśli jedno z dzieci poszło już minimum do przedszkola. Mama M. poleci publikację do p-kolnego homeschoolingu, w której się zakochała.

Wiele innych pobocznych a przydatnych tematów: budowanie relacji w rodzeństwie, segregacja zabawek, etc.

Comments on this post

0 Comments