Pomysły na figurki z kasztanów. Jesienne inspiracje.

Figurki z kasztanów i żołędzi to jedna z tych rodzinnych inspiracji, o których wszyscy słyszeli. Córka ma 4 lata i chcemy pokazywać jej kolejne formy zabawy. Próbowała wykonać swoje pierwsze kasztanowe propozycje. Zapraszam jednak na obejrzenie galerii prac Taty. Dla mnie mistrzostwo świata!

Przez całe życie uczymy się nowych rzeczy. Od 7 lat znam męża, od 5 jesteśmy małżeństwem a ja pierwszy raz widziałam takie figurki z kasztanów, jakie on przygotował. Zastanawiam się, jak to się stało, że dotąd ani razu nie widziałam ludków ubranych w kasztanowe łupinki? Mąż to wykorzystuje jako włosy/czapeczki/kurteczki. Jego figurki z kasztanów nie są golutkie. Żołędzie tak łatwo użyć wprost, bo mają czapeczki. Nowy był też dla mnie pomysł na misia i tego postawnego kasztaniaka, którego roboczo nazwałam Papajem :)

Ku radości naszych pociech kasztanowiec rośnie w pobliżu osiedla. Codziennie możemy cieszyć się świeżymi kasztanami i próbować robić kolejne figurki z kasztanów. Ja musiałam jeździć z mamą do miasta lub na drugie osiedle. Pamiętam też, że mój chrzestny miał w podwórzu kasztanowiec, jak to mają zwykle stare miejskie kamienice. Uciecha była niezastąpiona. Pamiętam też, że mama wycinała mi koszyczki z kasztanów. Moje tegoroczne są widoczne na zdjęciach. Taki mały rewanż projektowy, bo mąż w dzieciństwie nie wycinał nic z kasztana. Uzupełniamy się :)

Figurki z kasztanów – propozycje Taty

Figurki z kasztanów – backstage

W dzieciństwie z mamą używałyśmy zapałek do łączenia kolejnych cześć ciała ludzików i zwierzątek. Mama robiła otworki szpikulcem do zrazów. Mąż w tym roku używał bardzo małego śrubokręta i wykałaczek. Musze przyznać, że figurki z kasztanów były trwałe. W rączkach lub buzi dwulatka niewiele rzeczy wytrzyma, ale niekiedy ludziki się rozsypują nawet w rękach dorosłego, te się nie rozpadały.

Figurki z kasztanów w rękach 2-latka


Co mieszka w żołędziach? Skoro to blog związany z tematyką dziecięcą, czuję się w obowiązku przedstawienia Ci osobnika, który z parzystokopytnego kasztaniaka zrobił jednorożca (zobacz fotkę poniżej). W owocach dębu mieszkają larwy słonika dębowca. To chrząszcze nazwane i opisane na początku XIX wieku, są szkodnikami.

figurki z kasztanów, larwa słonika dębowego


figurki z kasztanów, galeria

Szukaj kolejnych inspiracji jesiennych na moim blogu. Zapraszam!


 

Pomysły na figurki z kasztanów. Jesienne inspiracje.
Oceń ten wpis

Udostępnień 26