Jakie papcie do przedszkola?

Papcie do przedszkola to istotna część przedszkolnej wyprawki, która o tej porze roku powinniśmy już kończyć kompletować. Jak wybrać paputki dla dziecka?

Sonia pierwszy rok przedszkola ma już za sobą. W tym czasie używała 4 par butów w tym jedną wzięła ze sobą tylko raz i wcale nie była najtańsza.

Na co zwracam uwagę wybierając papcie do przedszkola?

  • na sztywną piętkę – moja Pociecha koślawi nóżki – to musi być. Przekonałam się w praktyce.
  • na płaską wkładkę wewnątrz – bez profilowania pod śródstopiem. Jako dziecko zawsze miałam buty ortopedyczne, profilowane wszędzie gdzie można. Płaskostopie mam do dziś… Najnowsze trendy informują, aby pozwolić stopie uczyć się samodzielnie, nie opierać jej o jakieś pagórki w bucie, bo wtedy rozleniwiają się mięśnie.
  • na pierwszy i drugi rok (nie wiem jak potem) proponowałabym rzepy, aby ułatwić dziecku np. przebieranie się przed wyjściem na plac zabaw.
  • odrzucam papcie z gumką (te poszły do przedszkola raz, wróciły ze zmęczonym materiałem – podejrzewam, że małe rączki znęcały się nad gumeczką przytrzymująca nóżkę).
  • odrzucam papcie z metalowymi wzmocnieniami otworów do przewleczenia rzepów. Taki był mój pierwszy pomysł. Papcie wytrzymały 2 miesiące. Były kupione w uniseks kolorze z perspektywą wykorzystania przez Brata – nie przeżyły…
  • wybieram buciki dla płci i nie chodzi wcale o kolor różowy, po prostu z jakimś fajnym motywem dla małej kobietki.

Mój tegoroczny wybór (ok. 40zł w Smyku) to buty Coolclub z poniższych zdjęć. Tegorocznym nowum jest wkładana wkładka. Jestem ciekawa ile wytrzyma ciekawość małych rączek… Tak wiem, że to z sieciówki, że widać po prostu masowe wykonanie. Myślę, jednak że końcówka wpisu potwierdzi mój wybór ostatecznie i naocznie…

2-papcie-do-przedszkola 3-papcie-do-przedszkola

Dlaczego wybrałam ponownie papcie do przedszkola marki Coolclub?

Nie będę się rozpisywać – spójrz na zdjęcie. Te buciki były używane w przedszkolu i czasem w domu przez 7 miesięcy. Przez ten czas były 4 razy wyprane w pralce automatycznej. Oceń według siebie, czy warto było powtórzyć zakupy…

4-papcie-do-przedszkola

Jakie papcie do przedszkola?
Oceń ten wpis