ranking pieluch

Subiektywny ranking pieluch 2018 – jakie pieluchy wybrać?

Ranking pieluch, będący tematem tego wpisu, opracowałam na bazie moich 5-letnich doświadczeń z dwójką pieluchowanych dzieci. Zachęcam do przeczytania, bo warto!

Córka rozstała się z pieluchami w ciągu dnia przed ukończeniem 30. miesiąca życia, ze względu na pójście do przedszkola. Przez około rok pieluchowaliśmy dwójkę jednocześnie. Synkowi odstawiliśmy pieluchy w tym samym czasie, co córce, ale inna metodą, bo chodził już do przedszkola – miał wzór, kolegów, którzy siusiali już normalnie, jak duzi chłopcy. Obie nasze pociechy w wieku 3 lat spały także i w nocy bez pieluszek. Córka jeszcze na kilkanaście kolejnych miesięcy, czyli do ok. 5 rż. chciała spać w majteczkach. Syn odstawił pieluszki całkowicie dzień przed swoimi urodzinami. Wyznaczyliśmy mu dzień, miał zrezygnować po odwiedzinach babci z okazji urodzin, sam postanowił w przeddzień wieczorem, że on już nie chce pieluszki.

Tak to wyglądało w przypadku pieluszek jednorazowych. Dzięki tym doświadczeniom powstał nasz ranking pieluch.  Używaliśmy także pieluch wielorazowych, otulaczy. Jednak nie popadliśmy w szał mody i stosowaliśmy je w cieplejsze dni, gdy dzieci spędzały czas na dworze oraz w okresie noworodkowym, by wspomagać prawidłowe ułożenie bioderek. Doraźnie, gdy rozpoczęliśmy proces rezygnacji z pieluch, by pokazać starszakowi na jego własnej skórze, jak to jest z mokrą pieluszką.

Co to znaczy dobra pieluszka?

Nasza hierarchia cech pieluszki jednorazowej wygląda tak:

  1. nie podrażnia skóry maluszka*,
  2. jest wygodna dla maluszka + nie robi hałasu**,
  3. ma wytrzymałe rzepy + dobrze przygotowuje się do założenia lub poprawy w trakcie noszenia,
  4. ma cenę odpowiednią do naszego budżetu***,
  5. ma wygodny rozmiar paczki + w przeszłości nie trafiliśmy na błędy produkcyjne****.

* nie podrażnia pupy, okolic pępka.

Upewnij się, czy podrażnienie nie wynika z nieodpowiedniej pielęgnacji pupy! U nas profilaktyczne smarowanie pupy przynosiło podrażnienia. Po zaprzestaniu stosowania dodatkowych kosmetyków i maści poza tymi, co dolewa się do wody, podrażnienia zniknęły.

** większość znanych mi rodziców nazywa to miękką pieluszką.

My pieluchowaliśmy w czasach, kiedy to w jednym z marketów były jeszcze dostępne pieluchy z czegoś, co przypominało… dosłownie ceratę!

*** wybraną jakość i zarazem pasującą cenę miała większość pieluszek marketowych marek dziecięcych.

**** kupiliśmy raz ogromną paczkę pieluszek Huggies, gdzie po jednej stronie falbanka między nóżkami była szeroka a po drugiej jej nie było. W efekcie zawartość pieluszek wylewała się i brudziła bieliznę. Uraz do marki na całe pieluchowanie.

  • Od pierwszego dnia życia sprawdziliśmy wszystkie dostępne marki pieluch, które mieściły się w naszym budżecie.
  • 95% stosowanych pieluch to pieluszki jednorazowe i one tworzą ranking pieluch.

 


książka o noworodku, książka dla mam, poradnik dla mam


Wiesz, że napisałam książkę o noworodku?

<- Klikając na okładkę dowiesz się więcej i kupisz NOWORODEK Lena Murawska.

Czas oczekiwania na przesyłkę to tylko 2 dni.

 


Subiektywny ranking pieluch by Murawscy :)

Miejsce I – pieluszki BabyDream

Gdzie kupić? marka należy do drogerii Rossmann

Jaki koszt? 1 szt. dla noworodka 0,40-0,50zł, dla starszych dzieci 0,38-0,53zł

Możliwe rabaty? Tak. Podlega zniżkom wynikającym z karty lojalnościowej Rossnę!

W naszym przypadku była to miłość od pierwszego wypróbowania. Spełniają wszystkie kryteria dobrej pieluszki, o jakich pisałam wcześniej.

Miejsce II – pieluszki Toujours (Lidl), Happy

Gdzie kupić? Dla nas korzystniej było przez internet (Happy) a Toujours to marka z Lidla.

Jeśli chodzi o Happy to kupiliśmy je ze względu na wycięcie na pępuszek. Jednak w praktyce pieluchowania okazało się, że to bardziej trik marketingowy, niż jakaś mega pomoc. Nauczyliśmy się zakładać pieluszki tak, by nie urażały pępuszka i było OK. Toujours niczym nie odbiegają od BabyDream, ale cena tych drugich częściej okazywała się być korzystniejsza, szczególnie, gdy rósł rabat na karcie wraz z wiekiem dzieci.

Miejsce III – pieluszki Dada (Biedronka)

To były pieluszki, z których po otwarciu aż parowało a nie przetrzymujemy naszej Córki aż nasiusia 2 litry!… Mieliśmy wrażenie, że mała się zaparza. Stosowanie tej marki przypadło u nas na gorące dni oraz profilaktyczne smarowanie pupy. Być może nie była to wina pieluszek, ale miałam wrażenie, że skóra w nich nie oddycha. Synek używał sporadycznie podczas wakacji u babci. Są przeciwniczki i zwolenniczki tej marki. Ja po prostu z niej zrezygnowałam.

Miejsce IV – Huggies

Tata kupił noworodkowi wielgachną pakę w przekonaniu, że już próbowaliśmy ich i nam się sprawdziły. Chyba pomylił Córcię z bratankiem, ale mniejsza z tym. No więc wielka paka a tu błąd we wszystkich pieluszkach. Nie wiem, jak to się stało, że nie zauważyliśmy od razu. Z początku myśleliśmy, że to wina złego zapakowania pieluch w paczce. Po kilku dniach dopiero zauważyłam, że koronka w pachwinie z jednej strony jest długa, z drugiej prawie jej nie ma. Jaki był efekt? Pozalewane kupą ciuszki, dodatkowe pranie i koszty. Pewnie zwolenniczki powiedzą, że to dobre pieluchy. My się zraziliśmy.

Miejsce V – Pampersy

Dostaliśmy w prezencie i oddaliśmy dalej… Oczekiwałabym więcej, bo najpopularniejszej marki, której nazwa stała się tez słowem pospolitym i w niektórych miejscach wyparła określenie „pieluszka”. Mam koleżankę, która używała ich przez całe pieluchowanie. U nas natychmiast zrobiła się czerwona pupa i ogrom tych falbaneczek w pachwinkach zostawiał niefajne ślady na nóżkach. Zaznaczę, że nie trzymałam dziecka pół dnia w 1 pieluszce i że jest bardzo często smarowana kremem. Ponadto koszt był dla nas mało konkurencyjny.

***

Uwagi praktyczne o pieluszkach przeczytasz na blogu mamadlamam.pl

Subiektywny ranking pieluch 2018 – jakie pieluchy wybrać?
5 (100%) 2 votes