Jakie ubrania nosić w ciąży?

Jakie ubrania nosić w ciąży?

Gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, pierwszym postanowieniem co do ubioru była chęć zakupienia tematycznej (sympatycznej/śmiesznej) koszulki. Brałam też pod uwagę pas ciążowy. Tego drugiego ostatecznie nie kupiłam i jestem zadowolona z tej decyzji, bo wydaje mi się, że byłoby mi w nim za ciasno… Koszulkę kupiłam, gdy poznałam płeć dziecka i gdy urodzę schowam ją do pudełka z pamiątkami.

Kolejną częścią garderoby, jaką brałam pod uwagę były ogrodniczki ciążowe. Zrezygnowałam z nich jednak ze względu na cenę. W ich miejsce kupiłam spodnie jeansowe ze specjalnym pasem, z noszenia których zrezygnowałam w połowie 9 miesiąca, ze względu na ograniczenia w ruchu, jakie powodują.

Czym charakteryzuje się odzież dla przyszłych mam? Jest średnio 1,5 raza droższa, niż normalne ciuchy. To działa tak samo, jak słowo „ślubny”…

Co polecam?

Mam pozytywne doświadczenia związane z getrami dla kobiet w ciąży. Bawełniane rozciągające się getry z wysokim pasem zakończonym gumką. Nie ograniczają ruchów, dobrze trzymają się na brzuchu, nie powodują dodatkowego nacisku, nie trą wrażliwego pępka tak, jak getry gruborajstopowe. Szczególnie przydatne w okresie, gdy brzuch obniży się, czyli w ostatnim „stadium” ciężarówki ;)

Drugim ubiorem, który sprawdził mi się podczas bycia hipopotamką są… opalacze, czyli majtki z poliamidu i elastanu. Bez względu na wielkość brzucha dopasowują się do ciała nie uciskając niepotrzebnie. To jedyny typ intymnej garderoby, który sprawdził się w ostatnim etapie ciąży. Majtek specjalistycznych nie brałam pod uwagę, bo w ich cenie można mieć kilka par innych. Bielizna bezszwowa od pewnego etapu zwija się pod brzuchem w rulon, który szczególnie w pozycji siedzącej uciska na podbrzusze. Majtki typu figi lub szorty z materiału, jak opalacze, okazały się idealne, nie rolują się, można je lekko zsunąć i nie spadną, nie będą wisieć.

Comments on this post

1 Comments
  • Madzia

    Witam, pozwolę sobie na małą dygresję :). Ubrania ciążowe wcale nie muszą być kosmicznie drogie! Przekonałam się o tym znalazłszy w Internecie stronę firmy Oasi (www.99shop.pl). Niestety byłam już wtedy po rozwiązaniu, jednakże zakupiłam sobie u nich kilka bluzek do karmienia (top za 29,90, bluzka z dłuższym rękawem za 39,90). Jakość materiałów oceniam bardzo wysoko, choć topy mogłyby mieć trochę mniejszy dekolt. No ale to już kwestia gustu. Generalnie polecam zapoznać się z ich ofertą (np. spódniczka ciążowa z dzianiny za 19,90 a sztruksowe spodnie ciążowe za 49,90). Ps. W moim przypadku getry ciążowe okazały się również strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam!