PRACA DLA MAMY: wizażystka. Własny wybór i dziecko.

Daria, mama makijażystka, mówi tak: Od kiedy pamiętam, zawsze pracowałam „dla kogoś”. Jednak w pewnym momencie stwierdziłam, że to kompletnie nie dla mnie, a w podjęciu decyzji pomogło mi bycie MAMĄ.

Dlaczego lubię freelance?

Bycie tzw. wolnym strzelcem pozwala mi na robienie tego co kocham i co najważniejsze daje możliwość przyzwoitego zarobku.
 
Od roku formalnie jestem dyplomowaną wizażystką, oczywiście interesuję się tym  już od kilku ładnych lat, ale zawsze coś powstrzymywało mnie od próby pójścia o krok DALEJ.  Po urodzeniu dziecka coś się zmieniło, pomyślałam, że może warto zaangażować się w coś, co będzie dawało mi pełną możliwość opieki nad synkiem a dodatkowo pozwoli na rozwój osobisty i pełną satysfakcje zawodową!  A satysfakcje, dają mi wszystkie te kobiety, który „spod mojej ręki” wychodzą zadowolone i uśmiechnięte!
 
Pracuję sama dla siebie. Działam na podstawie zleceń i w przypadku mojego zawodu jest to bardzo wygodne.

Bycie wizażystką i mamą

Przede wszystkim ORGANIZACJA, beż tego ani rusz. Mam 2 letniego synka, który aktualnie jest w domu ze mną. żłobek nie dla nas a bez niani też dajemy radę! Kiedy ja pracuje, synkiem czasem zajmie się moja mama, jednak nie zawsze jest taka możliwość.
Staram się tak wyznaczać godziny swojej pracy, aby wszystko pogodzić.
 

Jak zostać wizażystką?

Myślę, że najważniejsza jest pasja. Ja wielu rzeczy nauczyłam się sama. Makijaż od zawsze był moją pasją więc ćwiczyłam go na sobie, koleżankach i na mamie. Idąc na szkolenie wiedziałam już naprawdę bardzo dużo. Ceny takich szkoleń są rożne, zależy czego oczekujemy i w jakim stopniu chcemy poszerzyć swoją wiedzę. Są to kwoty lawirujące między 1000-2000 zł.

Czy można z tego wyżyć?

Pewnie, że tak! Oczywiście nie od razu Kraków zbudowano, jednak dzięki ciężkiej pracy i determinacji można wiele osiągnąć. Zarobki miesięczne są rożne, w zależności od ilości zleceń. Czasem jest to 800 a czasem 1500 zł. Jeśli wchodzi w grę współpraca z różnymi firmami to oczywiście zarobki są też wyższe. Jednak do tego potrzeba wiele pracy, wysiłku i czasu.

Daria Koperska

mama

wizażystka

FacebookInstagram

 

Ten wpis powstał w ramach cyklu PRACA DLA MAMY prowadzonego w 2017 roku.

Jeśli interesują Cię historie innych mam, to wszystkie opublikowane materiały znajdziesz w spisie zawodów i osobistych historii mam freelancerek. Możesz też napisać swój artykuł lub udostępniać informacje o akcji w swoich mediach społecznościowych.

Przede wszystkim jednak INSPIRUJ SIĘ! Mamy odważyły się na szczerość, doceń to!

Działajmy wspólnie dla mam aktywnych zawodowo!
Lena Murawska
lena.a.murawska@gmail.com

PRACA DLA MAMY: wizażystka. Własny wybór i dziecko.
Oceń ten wpis

18 Udostępnień

1 thought on “PRACA DLA MAMY: wizażystka. Własny wybór i dziecko.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.