Rodzinny Dzień Niepodległości

Rodzinny Dzień Niepodległości

Rodzinny Dzień Niepodległości dostaliśmy w tym roku w prezencie od kalendarza. Wykorzystując czas dzieci z Tatą, przejrzałam archiwum i niniejszym dzielę się z Wami sposobami na spędzenie 11 listopada.

Rodzinny Dzień Niepodległości

Opowiadanie o patriotyzmie, wyjaśnianie sensu świąt narodowych to nie lada wyzwanie w dzisiejszych niewojennych czasach. Tak myślę. W tym miejscu od razu chcę odnotować bardzo inspirujący materiał pokazujący jak działać, by dzieci rozumiały o co chodzi. Planuję naukę piosenek patriotycznych, bo obecnie w przedszkolach raczej się ich nie uczy. Na razie córka zna okrzyk kibica: Polska biało-czerwoni! Nie jest jej obca flaga i godło. Syn na flagę mówi „aka”, wie jak wygląda. W przedszkolu wyklejał biało-czerwone serduszko.

Na Dzień Niepodległości – układanie puzzli

Rodzinny Dzień Niepodległości 2010

Puzzle to jedna z tych pasji, które łączą mnie z mężem. Co prawda mamy dwie różne techniki układania, ale liczymy, że dzieci dołączą do nas za kilka lat i będziemy wspólnie budować wielkie obrazy. Powyższe zdjęcie pochodzi z czasów, kiedy byliśmy parą. Gotowy widok jest z nami do dziś. Wisi w… łazience i jest elementem morskiej dekoracji wnętrza.

Rodzinny Dzień Niepodległości na wyjeździe

Rodzinny Dzień Niepodległości 2012

Zmiana klimatu w wolnym dniu jest zawsze oczekiwana. Większość ludzi ma wolne 11 listopada, dlatego są szanse na spotkania w gronie rodzinnym. Przy sprzyjającej aurze – można pospacerować. Na zdjęciu zawsze klimatyczne Bory Tucholskie i perliczka z babcinego podwórka.

Rodzinny Dzień Niepodległości bardziej patriotycznie

Rodzinny Dzień Niepodległości 2013

Muzeum Wojsk Lądowych odwiedzamy raz na rok, odkąd mamy dzieci. Nie zawsze z okazji Dnia Niepodległości, ale wykorzystujemy okazję do pokazywania dzieciom także takiego oblicza świata. Zdjęcie z roku 2013 a pełną relację z dnia przygotowałam tutaj.

Rodzinny Dzień Niepodległości z klockami

Rodzinny Dzień Niepodległości 2015

Budowanie z klocków jest druga ogromną pasją w naszej rodzinie. Córkę zamęczaliśmy wręcz przesiadywaniem w rozsypanych klockach i budowaniem wież, czy innych instalacji. Udało się! Zaraziliśmy ją i umiejętnością budowania i chęcią do takiego spędzania czasu.


Jak uczycie swoje dzieci patriotyzmu? Zwracacie w ogóle na to uwagę?

Udostępnień 21

Tags:

Comments on this post

3 Comments
  • Świetne pomysły :) Dla mnie najważniejsze jest to, aby spędzać ten dzień razem.

  • Jeszcze nie mam dzieci, ale marzy mi się aby moja przyszła rodzina właśnie w taki sposób spędzała czas. Wspólnie. Miło wspominam momenty kiedy z rodzicami i rodzeństwem wyjeżdżaliśmy, bawiliśmy się i śmialiśmy.
    Myślę, że właśnie dlatego Tworzymy bardzo zżytą rodzinę :)

  • Myślę, że to bardzo ważne, by przekazać dzieciom część naszego dziedzictwa historycznego i kulturowego i – oczywiście odpowiednio do wieku – wprowadzać w meandry historii. Moi rodzice niestety to nieco zaniedbali, dlatego staram się, by moje dzieci miały większą wiedzę.