Wybieramy śpiochy dla niemowlaków – co warto kupić?

W sklepach z artykułami dla niemowląt znaleźć możemy wiele różnych śpioszków. To jeden z najbardziej popularnych elementów dziecięcej garderoby, ale zakup tych odpowiednich czysto sprawia dużo trudności. Na co warto się zdecydować?

śpiochy


Dobre śpioszki dla dziecka powinny być przede wszystkim komfortowe, dopasowane pod względem rozmiaru, praktyczne, wykonane z dobrej jakości materiału, a także łatwe do utrzymania w czystości. Wcale nie musimy też przygotowywać się na wysoki wydatek, ponieważ takie śpiochy dla niemowlaków znajdziemy też bez przepłacania w sklepach on-line i stacjonarnych.

 Wybieramy odpowiedni rozmiar

Zwykle wybranie ubranek we właściwym rozmiarze jeszcze przed narodzinami dziecka jest sporym problemem. Większość rodziców decyduje się na ubranka w rozmiarze 56, które przeznaczone są dla maluchów mających od 50 do 55 centymetrów. Także można zdecydować się na ubranka o rozmiar większe, czyli 62 (na 56-61 centymetrów). Gdy nie wiemy, który rozmiar będzie dobry, najlepiej wybrać ubranka w tych dwóch rozmiarach.

 Sprawdź skład materiału

Dobre śpiochy dla niemowlaków powinny być wykonane z czystej bawełny, ewentualnie mogą mieć niewielką domieszkę włókien sztucznych, na przykład 5% poliestru lub elastanu. Nie powinno się kupować ubranek wykonanych z dużym udziałem włókien sztucznych, ponieważ nasilają one pocenie i są mało komfortowe. Mogą nawet przyczyniać się do powstawania odparzeń.

 Wybierz różne fasony

Pod nazwą śpioszków znajdziemy wiele różnych ubranek dla dzieci. Są to przede wszystkim ubranka z długimi nogawkami oraz szerokimi ramiączkami, które przeznaczone są do noszenia z bluzeczkami i kaftanikami. Możemy też kupić śpioszki z długimi nogawkami i rękawkami czy też z długimi rękawkami i krótkim dołem.

 Łatwe zakładanie i zdejmowanie

Śpioszki powinny być też proste w zakładaniu i zdejmowaniu. Najlepiej, aby miały napy, a nie guziczki. W przypadku tych posiadających krótki dół plusem będzie rozpięcie na napy znajdujące się pomiędzy nóżkami dziecka – wtedy można łatwo zmienić pieluszkę bez potrzeby ściągania całego ubranka.

Wybieramy śpiochy dla niemowlaków – co warto kupić?
Oceń ten wpis