Ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie na ferie zimowe

Zima wcale nie musi być nudna, a na pewno nie w Warszawie! To właśnie w tym mieście na najmłodszych czeka wiele wyjątkowych atrakcji w trakcie ferii zimowych, dlatego jeżeli szukasz pomysłu na spędzenie wolnego czasu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

w Warszawie na ferie zimowe

Lodowiska w Warszawie

Zima wielu z nas nieodparcie kojarzy się z lodowiskami. Na łyżwach pojeździć możemy też w stolicy. Co roku specjalny park zimowy rozkładany jest na Stadionie Narodowym – tak zwany Zimowy Narodowy ma też wiele innych atrakcji oprócz lodowisk. Także z lodowisk w zależności od warunków możemy skorzystać w innych lokalizacjach, na przykład na Starówce. Łyżwy nie są wymagane – można najczęściej wypożyczyć je na miejscu.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Do ogrodu znajdującego się przy pałacu w Wilanowie warto wybrać się nie tylko latem, ponieważ zimą przemienia się w oszałamiającą wystawę plenerową malowaną światłem – Królewski Ogród Światła. To gratka nie tylko dla najmłodszych! Z atrakcji korzystać możemy w godzinach od 16:00 do 21:00 od 22 października 2016 roku do 12 marca 2017 roku.

Teatr dla małego widza

Jeżeli chodzi o ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, warto też wspomnieć o warszawskich teatrach, które otwarte są również dla najmłodszych. To kapitalna alternatywa dla kina i dobry sposób na to, aby wprowadzić dziecko w świat kultury wysokiej. Warszawskie teatry mają wiele wspaniałych propozycji dla dzieci -–nawet od pierwszego roku życia.

Escape roomy – pokoje zagadek

To jedna z nowszych atrakcji miejskich. Escape room, czyli pokój zagadek to specjalne pomieszczenie, z którego uczestnicy zabawy mają uciec w ciągu wyznaczonego czasu, na przykład godziny. W celu znalezienia sposobu na wyjście należy poszukiwać wskazówek i rozwiązywać zagadki. Teraz w Warszawie można też skorzystać ze specjalnych pokojów zagadek dla dzieci. Rozwijają wyobraźnię, spostrzegawczość i kreatywność, uczą współpracy i logicznego myślenia.

To tylko parę naszych propozycji na zimowe ferie w Warszawie – oczywiście, jest ich znacznie więcej, na przykład muzea, sale zabaw, koncerty i inne wydarzenia. Aktualne kalendaria atrakcji znajdziemy w internecie.

Ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie na ferie zimowe
Oceń ten wpis

3 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.