Jak wybrać samochód elektryczny dla dziecka?

Dzieci uwielbiają siadać za kierownicą samochodów i wyobrażać sobie, że prowadzą. Prawdopodobnie właśnie ten fakt przyczynił się do pojawienia się tak wielu modeli samochodów elektrycznych dla dzieci. Zakup autka na akumulator może być kosztowny, dlatego warto dokładnie przeanalizować istotnie parametry.

Czy warto kupić dziecku samochód elektryczny?

Bardzo często można spotkać się z twierdzeniem, że autko na akumulator dla dziecka to zbyt drogi wydatek. Na początku należy wspomnieć, że cena zależna jest od modelu, wielkości i parametrów, zatem w dużej mierze możemy dostosować cenę do naszego budżetu. Oczywiście wybierając zabawkę dla dziecka powinniśmy zwrócić również uwagę na jej walory edukacyjne, zalety i wady, a nie tylko na cenę. Oto kilka cech pojazdów elektrycznych.

  • To ogromna frajda! Nic tak nie cieszy dzieci jak naśladowanie dorosłych.
  • Rozwój! Wbrew pozorom samochody elektryczne dla dzieci mogą wpłynąć na rozwój Twojej pociechy! To dobry sposób na doskonalenie umiejętności koordynowania, a także na naukę zasad ruchu drogowego.
  • Bezpieczeństwo! Producenci pojazdów elektrycznych dbają o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Takie samochodziki czy motorki na akumulator nie osiągają prędkości, które byłyby niebezpieczne dla dzieci. Co więcej, wiele modeli wyposażonych jest w specjalny pilot, którym rodzice mogą kontrolować i wspomagać jazdę dziecka. Koła samochodu są odpowiednio szerokie, tak, aby zapewnić maksymalną przyczepność. Większość pojazdów posiada również pasy bezpieczeństwa.

Najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę

Przede wszystkim, dokonując wyboru, musisz uwzględnić wiek dziecka. Zazwyczaj producenci samochodzików czy quadów elektrycznych dla dzieci określają przedział wiekowy, dla którego pojazd będzie odpowiedni. Takie dopasowanie ma kluczowe znaczenie – dzięki niemu autko ma stosowny rozmiar i wytrzymałość wagową. Oferta samochodów elektrycznych jest tak bogata, że znajdziesz nawet takie, które dopasowane są do przedziału 5 – 10 lat.

Moc silnika

Ten parament jest istotny z dwóch powodów. Prędkość, jaką osiąga samochód powinieneś dopasować do Twojego malucha. Nie każde dziecko będzie czuło się komfortowo nabierając dużą prędkość. Szczególnie podczas pierwszych przejażdżek elektrycznym pojazdem maluch może mieć problem z koordynowaniem prędkości, jaką nabiera auto. Oczywiście maksymalna prędkość, jaką mogą osiągnąć auta elektryczne dla dzieci to 10 km/h, zatem zabawa cały czas jest bezpieczna.  Moc silnika jest istotna również pod kątem doboru do terenów, po których maluch będzie jeździł. Warto pamiętać, że na nierównych, pagórkowatych powierzchniach samochód potrzebuje więcej mocy. Jeśli dobierzesz zbyt słabą moc silnika, może to skutkować skróceniem czasu jazdy na jednym naładowaniu akumulatora.

Artykuł sponsorowany dla malyrajdowiec.pl.

Jak wybrać samochód elektryczny dla dziecka?
Oceń ten wpis

1 thought on “Jak wybrać samochód elektryczny dla dziecka?”

  1. My dostaliśmy na pierwsze urodzinki autko na akumulator, moim zdaniem fajny gadżet ale nie jest niezbędny. Może bardziej się sprawdzi jak syn już sam będzie potrafił nim sterować bo póki co zamiast relaksować się spacerem, koncentruję się na sterowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.