Wracamy do ZOO w Piernikowie

Wracamy do ZOO w Piernikowie

Za nami kolejna udana wizyta w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. To bardzo ważny dzień, bo pierwszy…

zoo-torun-1949

Pierwszy raz wybraliśmy się gdzieś z notesikami dla Sonii i Konradka, w których najpierw my a potem (mam nadzieję) oni sami będą zbierać pieczątki i może płaskie znaleziska ze swoich różnych wycieczek. Małe bruliony w twardej oprawie otwiera pieczątka z Torunia. Wybacz moja Bydgoszczy!

Pierwszy raz ugryzła Konrada pszczoła. Uff – nie ma uczulenia!

Pierwszy raz Konrad karmił zwierzątka, Sonia samodzielnie osiołki, no i ja też się skusiłam… Mini zoo to nie tylko atrakcja dla dzieci no i nie miałam jeszcze na dłoniach języków 3 gatunków ssaków ;)

zoo-torun-1714 zoo-torun-1755 zoo-torun-1788 zoo-torun-1840 zoo-torun-1876 zoo-torun-2041 zoo-torun-2046 zoo-torun-2107

Na koniec kilka słów w kwestii pt. finanse. Bilety wstępu 2 dorosłych + 3-latek + roczniak = 22zł. Normalny 8zł, ulgowy 6zł – ceny w sezonie. 5zł jedzenie dla zwierząt z minizoo. Do tego mama złamała się i kupiła fikuśne dmuchane upominki (tego nie musi być w Waszym koszcie) i picie (mimo że mieliśmy swoje, ale przecież są wakacje!) = 46,50zł. Obiektywnie uważam, że 70zł to dużo a nawet bardzo. Na szczęście zabawki nie są jednorazowe.

Warto wybrać się do południa. My byliśmy koło godz. 11 w czwartek. Zwierzęta nie są wtedy jeszcze mocno najedzone i nie ma aż tylu innych gości. Polecam stronę internetową toruńskiego ZOO oraz mój wpis z fotorelacją sprzed 2 lat.

Tags:

Comments on this post

0 Comments