365 spraw mamy

Jest aż 365 spraw mamy aktywnej zawodowo?

Podczas warsztatów dziennikarskich w szkole podstawowej usłyszałam, że z każdego dnia można napisać reportaż. Od lat to stwierdzenie przy mnie jest, a w szczególny sposób, odkąd zostałam mamą. Cykl 365 spraw mamy aktywnej zawodowo ma sprawdzić, czy faktycznie każdy dzień może przynieść coś nowego!

Choć tak naprawdę, jeśli jesteś mamą, bardzo dobrze znasz odpowiedź i jest to TAK!

Nie zawsze spraw było dużo?

Jeśli zawodowy dziennikarz mówi dzieciom i młodzieży, że warto być uważnym, bo z każdego dnia można napisać reportaż, oznacza to, że tak jest. Zmienia się tylko zakres tematów, które będą nas interesować. Mirosław Twaróg, wspomniany zawodowiec, chciał zwrócić nasza uwagę na otoczenie. Idąc ulicą nierzadko widzimy, jak kogoś ochlapie samochód, znajdujemy pięciogroszówkę, idziemy na zakupy i znajdujemy coś wyjątkowego. To sa maleńkie rzeczy, ale gdy zastanowisz się, jak je opisać, spokojnie w finale otrzymasz materiał prasowy.

Na studiach do rozglądania się mogą dojść kwestie moralizatorskie, dzielenie się wiedzą, wnioskami z czytanej literatury. Gdy zaczynasz tworzyć rodzinę, a zwłaszcza, gdy pojawia się nowy byt, spokojnie każdego dnia coś Cię zachwyci…

O czym będzie 365 spraw mamy aktywnej zawodowo?

Być może pierwszym Twoim skojarzeniem jest rodzaj dziennika – pamiętnika. Nie do końca mam takie plany. Biorę pod uwagę, że pojawi się jakaś relacja, manifest w związku z ważną sprawą społeczną. 12 miesięcy to kawał czasu! Moim celem jest jednak zebranie w jednym roku swoich wcześniejszych doświadczeń związanych z różnymi życiowymi tematami. Celem dodatkowym byłoby zebranie ich w bloki tematyczne, najlepiej by długość bloku = długości danego miesiąca, tego jednak obiecać nie mogę. Nie chcę tez ukrywać, że posiadam sporo notatek do tematów, które chce poruszyć i liczę na posiłkowanie się nimi.

Zaczynam od planowania i organizacji, a chcę zamknąć rok, albo blogmasem, albo suplementem, czyli hyde parkiem zbierającym wpisy, które przyszły mi do głowy poza planem. Nie przygotowałam się od A do Z. Macierzyństwo jest nieprzewidywalne, podobnie rzeczywistość zawodowa freelancerki. Idę też trochę na żywioł.

Trzymaj kciuki!

365 spraw mamy aktywnej zawodowo

Jest aż 365 spraw mamy aktywnej zawodowo?
5 (100%) 1 vote

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
8 Udostępnień

4 thoughts on “Jest aż 365 spraw mamy aktywnej zawodowo?”

  1. Wielkie wyzwanie dla siebie poczyniłaś. Masz rację, codziennie dzieje się tyle w naszym życiu… Ja jednak nie umialabym i nawet nie chciałabym pisać codziennie. To zbyt duże obciążenie. trzymam kciuki i powodzenia, będę zaglądać 😊

  2. Podziwiam szczerze. Będę śledzić Twoje poczynania. Śmieję się, jakie będziesz miała podsumowanie 2019 roku, ale wtedy spojrzysz wstecz i powiesz: „warto było”. Trzymam kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.