Matka Polka pracująca

WSPÓŁPRACA, oferta, warunki itd.

zabawy PRL lata 80, zabawki PRL lata 80, zdjęcia PRL lata 80

Czuję się wyróżniona, że zaglądasz do tej zakładki!

Dziękuję Ci za to i jednocześnie witam w miejscu dającym szansę naszej współpracy!

Klikając na wybrany temat przeniesiesz się do odpowiadającej mu części oferty. Enjoy!

 

Kim jestem?

Nazywam się Lena Murawska. Jestem bydgoszczanką, absolwentką polonistyki UKW spec. komunikacja społeczna na poziomie magisterskim. Swoją drogę zawodową związałam z byciem blog managerem. Jestem autorką książki o noworodku.

W marcu 2011 roku wyszłam za mąż. Rok później urodziła się nasza córka a dokładnie 2 lata później, bo w ten sam dzień – 15 kwietnia, urodził się jej brat. Gdy miał tydzień, przygarnęliśmy psa rasy golden retriever. W 2020 roku dołączyły do nas dwie świnki morskie oraz akwarium.

Skąd pomysł na blog?

Od zawsze uwielbiałam pisanie. Pasjonowało mnie dziennikarstwo. W 1997 roku stworzyłam od podstaw swoją pierwszą stronę internetową. Tak zaczęło się moje istnienie w wirtualnym świecie i trwa do dziś. To także rok zdiagnozowania u mojej mamy choroby Parkinsona. Gdy masz w rodzinie chorobę przewlekłą, dotyka ona także i Ciebie. Tak było ze mną. Wpływała na moje życie prywatne, studenckie i decyzje zawodowe.

Sumując trudności i wyzwania wynikające najpierw z postępującej i nieuleczalnej choroby mamy, potem z urodzenia dzieci i braku pomocy w opiece nad nimi, podjęłam decyzję o byciu freelancerką. Mam za sobą doświadczenia prowadzenia działalności gospodarczych, wątłego i zmiennego zdrowia dzieci, wielu nieoczekiwanych sytuacji, jakie wiążą się z odpowiedzialną rolą rodzica, tworzenia związku etc. Byłam świadkiem śmierci mojej mamy.

Blogi zakładałam wielokrotnie. Pierwszy, gdy byłam nastolatką w serwisie Onet.pl. Wszystkie zaczynałam, ale nie kończyłam. Prywatnie pisanie było moją ucieczką, formą autoterapii najpierw okresu dojrzewania a potem w problemach bycia mamą. W macierzyństwie musiałam się odnaleźć, bo dotąd nie miałam wielkiego kontaktu z dziećmi, nie wspominając o noworodku i niemowlęciu. Z drugiej strony gasnące w oczach życie własnej rodzicielki, której nie mogłam godnie pomóc ze względu na swoje maluszki.

W 2012 roku postanowiłam spróbować jeszcze raz. Blogowałam i dla siebie, i na zlecenie. W swoim blogowaniu znalazłam temat, który nigdy się nie kończy, czyli macierzyństwo. W pierwszych latach pisałam mocno prywatnie, co najpierw leczyło a potem dzięki osobom trzecim – wyszło mi bokiem.

Pierwszy wygląd bloga z 2012 roku…

Ostatecznie, gdy doszłam do siebie, postanowiłam na bazie swoich doświadczeń tworzyć autentyczne miejsce wsparcia, porad dla innych mam. Mam w pamięci swoje poczucie samotności w rodzinie, ścisk w sercu, krzyki duszy, bezradność, brak możliwości komunikacji a z drugiej strony niemowlęce osobowości, które absorbowały zabierając mi resztki poczucia wszystkiego od kobiecości zaczynając.

Co wyróżnia mój blog?

Jest kilka rzeczy, ale moim zdaniem najważniejsze są cztery:

  1. Zrealizowany w głównej mierze w 2017 roku cykl Praca dla mamy. To seria wpisów gościnnych mam freelancerek zarabiających w Polsce. Celem akcji było pokazanie, że mimo wymagającej roli, jaką jest macierzyństwo, kobieta może mieć życie zawodowe. Nie jest łatwo, ale jednak zebrałam 50 dowodów na to, że się da.
  2. Piszę teksty tak, jakbym rozmawiała z koleżanką a czasem nawet i przyjaciółką. Staram się nie mieć tematów tabu i używać prostego potocznego języka, czasem niepozbawionego żywych kobiecych emocji.
  3. Mam jasno określoną grupę docelową swoich działań w internecie, bo mocno wierzę w to, że na byciu matką życie kobiety się nie kończy.

Dla kogo bloguję?

Z racji moich osobistych i zawodowych doświadczeń tworzę treści przede wszystkim DLA MAM, dla mam aktywnych zawodowo a dokładniej dla blogujących mam aktywnych zawodowo, czyli dla kobiet wielozadaniowych!

  • Piszę dla mam, które nie żyją tylko wychowywaniem dzieci, ale interesują się tym, jak spędzić z nimi czas.
  • Piszę dla mam, które mają wykreowane przez siebie życie zawodowe (freelance), bo ja tak zrobiłam, ale też wiem, że praktyczne wskazówki związane np z organizacją czasu, przydają się mamom pracującym na etacie.
  • Piszę dla zaradnych mam, które lubią robić coś z niczego. Pokazuję domowe DIY niskobudżetowe, które uatrakcyjnia wnętrze, a bardzo często wykorzystuje zaskakujące przedmioty (czajnik jako kuchenny żyrandol) lub tzw. wypadki przy pracy (stroik świąteczny z ułamanej gałęzi).

O cyklu „Praca dla mamy” wspomniał m.in. Marek Jankowski w swoim podcaście Mała Wielka Firma odcinek 282.


Jakie są możliwości i warunki współpracy?

Kontakt e-mail: lena.a.murawska(małpka)gmail.com.

Paczka PR: Paczkomat: BYD07A – Bydgoszcz, ul. Szafirowa 14, czynny 24/7

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

  • TEMAT: uzgodniony wspólnie,
  • TREŚĆ: autorska, moja,
  • DŁUGOŚĆ: minimum 300 słów, SEO,
  • LINK(i) DOFOLLOW: max 3 linki, aktywne przez 12 miesięcy od dnia publikacji,
  • ZDJĘCIA: autorskie lub z bezpłatnych banków zdjęć albo dostarczone przez Zamawiającego.
  • OZNACZENIE WSPÓŁPRACY: jeśli treść jest autorska, nie oznaczam, że jest to artykuł sponsorowany.
  • CENA: 250zł netto.

Wybrane opinie Zlecających o wpisach sponsorowanych, jakie dotąd stworzyłam

Intrygujący temat, który w możliwie naturalny sposób umożliwia przedstawienie szerokiej oferty – świetnie ;)

Marcin Sadkowki o wpisie Jak się mieszka bez telewizora?

Bardzo fajny wpis, czyta się jednym tchem :) 

Marianna Krupa o wpisie Okulary dla kobiety

Tekst jest bardzo ciekawy.

Marta Gryszko o wpisie Jaki prezent dla 4-latki?

Artykuł napisany bardzo dobrze i pomysłowy :)

Dominik Wieczorek o wpisie Pierwszy dzień pracy freelancera

Czy publikuje gotowe treści?

Ofertę opublikowania gotowych treści znajdziesz na portalu WhitePress.