Praca dla mamy

50 autentycznych historii mam pracujących + 365 spraw mamy aktywnej zawodowo by Lena Murawska

blog matters
LIFESTYLE

Blog Matters 2018: Czupryniak, Chomiak, Murawska, Pamuła, Kilijańska i inni

Przyszedł czas, by posłodzić! Tak! Relacje ze spotkań blogerskich są najczęściej fontanną lukru. No dobrze, żartuję. Blog Matters jest organizowane nad morzem przez Monikę Kilijańską i Milenę Czupryniak. W edycji 2018 w gronie prelegentek była Paulina Pamuła, Ania Chomiak i ja. Jak wyszło?

Lena Murawska – opowie o tym, o co poproszą

Zawodowo tu: lenamurawska.pl

Byłam zdziwiona, gdy organizatorki zaproponowały mi prelekcję na temat Facebook’a. Mój fan page jest raczej trupem (tak go pieszczotliwie nazywam). Niemniej uznały, że umiem ciekawie opowiadać, dlatego postanowiłam zmierzyć się z tematem. Wyszło na to, że moja troska o brak (moim zdaniem) reprezentacyjnych mediów, nie była do końca uzasadniona, bo uczestnicy wysoko ocenili moją prelekcję.

Skuteczną strategię działań na Facebook’u oparłam o swoje doświadczenia zawodowe, aktywności wykonywane na zlecenie klientów. Przygotowałam materiały. Nie miałam konspektu wypowiedzi, ponieważ chciałam poddać się ewentualnej rozmowie/pytaniom. Na szczęście w anonimowej ankiecie na koniec, ktoś napisał mi, że moja chaotyczność była urocza. Uff! Otrzymałam 18 ocen: 1 serduszko, 6 piątek i 11 szóstek. Razem 5,65 w skali od 1 (źle) do 6 (super).

Paulina Pamuła – prelegent sprawdzony

Rekomenduję!

Paulina jest edukatorką i (tak ja ją nazywam) narzędziowcem. Specjalizuje się w kreatywności i próbowaniu nowych rzeczy. Jej grupa Wszystkiego kreatywnego zrzesza twórców wielu dziedzin, pióra, grafiki, sztuki, którzy solidarnie biorą udział w wymyślanych przez adminkę akcjach. Nie szukajmy daleko. Monika, inspirując się pomysłami Pauliny, zaproponowała byśmy przygotowali dla swojego sąsiada jakiś upominek. Były cukierki toffi, kwiaty, miłe słowa. Sama otrzymałam notes z pomysłami na interdyscyplinarne wpisy od Sambora z The Traveller’s Notes.

Zadaniem Pauliny było opowiedzenie o… webinarach. Podobnej jej prelekcji wysłuchałam 2 lata temu. Wtedy bardzo mi pomogła. Zaczynałam wówczas przygodę z LIVE’ami i np. nie pomyślałam o tak prozaicznej rzeczy, by przygotowywać sobie wodę niegazowaną (!). Paulina jest starym wyjadaczem prelekcji i warsztatów. Mówi w sposób zrozumiały i poukładany. Wyczerpuje temat, pokazuje bezpłatne narzędzia, wady i zalety działań. Choć dla blogerów chciałaby mówić o innych rzeczach, w których czuje się lepiej – poradziła sobie, nie ma co tu dużo mówić.

Anna Chomiak – pretendentka do dziesiątki

Zajrzyj do nieIDEALNAanna.com

Trzeba powiedzieć jasno – na naszych oczach stworzyła się historia, bowiem Ania miała okazję przygotować pierwszą prelekcję w swoim życiu. Mówiła o kontrowersyjnym dla wielu rankingu Jasona Hunta. Założeniem prelekcji było przedstawienie nam odpowiedzi na pytanie co zrobić, by znaleźć się w rankingu. Ania znalazła się w galerii wchodzących gwiazd blogosfery. To grupa 20 blogów w znacznej mierze opartych o rekomendacje innych blogerów, jak mówi sam Jason. Do opracowania zestawienia 2017 wykorzystano 500 poleceń blogerskiej publiczności. 

Szczerze? Nie zazdroszczę Ani, bo to jakby być w przedsionku listy przebojów. Wyniki ma jednak imponujące! Paradoksalnie teraz przed nią więcej pracy, niż wykonała wcześniej. Z każdym wchodzeniem poziom wyżej, rosną wymagania, także publiczności. Być może oczy niejednego obserwatora-analityka są skierowane na to, czy wschodzące gwiazdy, znajdą się w dziesiątce. Niech się znajdują, nie mam nic przeciw!

W prelekcji Ani nie wybrzmiało to do końca, ale jako baczny obserwator blogosfery upatruję przyczyn jej wyróżnienia w zaangażowaniu publiczności. To jest trend, który bardzo lubię. Ania nie ma imponujących (na dzień dzisiejszy) social mediów, ale znam co najmniej kilka osób, które będą z nią na dobre i na złe. To się nazywa prawdziwy fan/czytelnik! Za bycie w rankingu nie płaci się kasy, za to, jak nam powiedziała Ania, trzeba być sobą i ciężko pracować. Najbardziej jednak (z mojego punktu widzenia) doceniono ją za otwartość i odwagę mówienia o sobie, o życiu, za pokazywanie siebie z zaletami i wadami. Prawda hipnotyzuje i przywiązuje. Brawo!

Mądruję się troszkę, ale wiem co mówię, bo sama mam wrażenie, że nie do końca wykorzystałam szansę, jaką dała mi Pani Swojego Czasu publikując post o moim cyklu „praca dla mamy”. Oczywiście mój „sukces” a sukces Ani są nieporównywalne w swych skalach i tematyce, niemniej trzymam kciuki, by dalej spełniała swoje marzenia <3

Sponsorzy Blog Matters

Choć wydają się nie być najważniejsi, to dzięki nim uczestnicy chętniej przyjeżdżają na spotkania.

Amaloo, Topgal, Redro, Oleofarm, Wydawnictwo Zysk i Spółka, Cocomilo, Craftoholoc Shop, Gosia Przymuszała Coach, Agile Commander, Digital Karabela

Partnerzy Blog Matters

Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie 
MPS Plastic Packaging & Private Label Cosmetics Manufacturer 

Patronat nad Blog Matters

Miasto Mielno, Portal Mądrzy Rodzice, Miasto Koszalin, Portal Reachablogger

Dziękuję Blog Matters!

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
0 Udostępnień

3 KOMENTARZE

  1. Lena, bardzo dziękuję ci za dobre słowa i pochebną opinię :) W moim odczuciu jesteś bardzo rowną babką, masz niesamowity power i dar przemawianai :) Nie oceniaj siebie zbyt surowo. To, że Pani Swojego Czasu cię wyróżniła jest ogromnym sukcesem, pamiętaj, że solidny biznes buduje się na długo :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
Więcej w LIFESTYLE
malowana dynia czarownica
Malowana dynia czarownica na Halloween. Fioletta krok po kroku

pomysł na przewijak
Pomysł na przewijak, bezpieczny, ale nietypowym miejscu.

Huawei p20 pro
Huawei P20 PRO. Wpis niesponsorowany mamy freelancerki

Zamknij