Jak kupić buty dla dzieci na zimę przez internet?

Nie robię tego. Nie mam zaufania co do dopasowania. Buty dla dzieci na zimę nie były dotąd kupowane przez internet. Do czasu, aż nie trafiłam na sklep Aurelka, dlaczego?

Dlaczego nie kupuję butów dla dzieci przez net?

Bo wolę je przymierzyć. Buty dla dzieci na zimę to w ogóle specyficzny temat. Dla mnie to sezon największego zagrożenia zimnem i przemoczeniem. Wolę dotknąć z czego są zrobione, upewnić się, że w razie grubszej skarpety, czy wkładki, stopa zmieści się do buta.

Nie lubię przesyłek zwrotnych. Wiem, że są sklepy proponujące bezpłatne zwroty. Jednak stres związany z wypełnianiem papieru, konieczność wezwania kurier, czy wybrania się na pocztę, to nie dla mnie.

Z drugiej strony wadą sklepu stacjonarnego jest to, że zwykle dzieciom podoba się to, czego nie chce im kupić ze względu na zdrowie stóp. To jedna z wad, które przekonała mnie do spróbowania zakupów w sieci.

Dlaczego kupiłam buty dla dzieci na zimę własnie w sklepie Aurelka?

Bo mają konfigurator obuwia! Moje dzieci są kreatywne, szczególnie córka. Możliwość wyboru fasonu i koloru z poziomu komputera to nie lada gratka. To chodzenie w butach własnego projektu. Najbardziej rozbawiło mnie to, że choć celowo zaprosiłam ich do projektowania osobno, to wybrali ten sam model buta i bardzo zbliżoną do siebie gamę kolorystyczną.

Jako rodzic najbardziej doceniłam:

  • sporą dawkę informacji medycznych,
  • dużo wyjaśnień co i jak zamówić, np. jaka jest szerokość stopy, czy jaką ilość milimetrów dodać do długości stopy.

Proces zamawiania

Zanim w ruch poszedł komputer, odrysowałam dzieciom stopy na kartce papieru według wytycznych ze strony sklepu. Zmierzyłam rysunek i uzyskałam kluczowe dane.

To nasze pierwsze zamawianie podzieliłam na 2 etapy. Buty dla dzieci na zimę nie są czymś, co chciałabym w 100% oddać w ręce ucznia zerówki i pierwszoklasistki.

Do zadań pociech należało: wybór fasonu na ekranie z butami, który przed każdym postawiłam. Wcześniej weszłam w konfigurator i wybrałam porę roku. Drugi krok trwał najdłużej i obejmował wybór kolorów. Dałam pełną dowolność z drżeniem obserwując jasne kolory na czubkach butów…

Gdy syn a potem córka obwieścili mi, że skończyli, laptopa przejęłam ja. Warto zaznaczyć, że córka lat 7 poradziła sobie sama z wyborem kolorów. Za syna operowałam ja według jego wskazań.

Do mnie należał wybór podszewki i podeszwy, określenie rozmiaru na podstawie wymiarów. Na koniec oczywiście potwierdzenie zamówienia.

Realizacja i cena

Realizacja zamówienia w zależności od specyfiki i ilości par butów trwa kilka tygodni. Nasze przyszły w 3.

Cena? Cena mrozi krew w żyłach moich najbogatszych znajomych. 2 pary butów dla pociech w wieku 5 i 7 kosztowały 600zł. Nie jest to kwota niska dla osób, których dzieci nie musza nosić specjalistycznego obuwia, dopasowanego do wad stóp, czy zaburzeń chodu. Aurelka produkuje takie profesjonalne buty. Kwestia ceny jest wyjaśniona na blogu o butach.

W artykule o wadach i zaletach obuwia Aurelki ocenię, czy to się opłaca oraz udzielę wskazówek, które warto przemyśleć.

0 Udostępnień

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.