Jak planować odpoczynek w ciąży?

Tyle się teraz mówi o organizacji czasu, że postanowiłam zając się także tak oryginalnym tematem, jak odpoczynek w ciąży… Trochę żałuję, że nie było takich mód w 2012 roku ;)

Bufor na odpoczywanie

Jeśli planujesz wszystko dokładnie, to zaplanuj sobie bufor na odpoczynek. Jak pamiętam III trymestr, to był wartościowy aspekt. Choć nie ukrywam, że w jakiś intuicyjny sposób miałam syndromy wicia gniazda, ale tez organizm podpowiadał mi coś w stylu: a teraz odpocznij, bo potem nie będzie czasu.

Coraz częściej spotykam się z poleceniem, by planowanie zacząć od dni wolnych, od odpoczynku. Coś w tym jest. Mam wówczas świadomość jak lepiej „powciskać” listy spraw do zrobienia ;)

Niespodzianki

Jeśli planujesz już w ciąży, a nawet przed, to takie podejście, by 100% nie wypełniały tylko zadania i działania jest na wagę złota. Bowiem dopiero jak urodzisz dziecko, zaczynają pojawiać się niespodzianki. Przyzwyczajenie do czasowych zapasów, czyni je mniej bolesne w konsekwencjach…

W ogóle – bufor czasowy

Ciągle słyszymy, że doba powinna być dłuższa. Jeśli jednak w tej dobie zorganizujemy sobie zapasy czasowe – nagle się wydłuży. Porównałabym to do oszczędzania. Gro osób, w tym ja, nie umie żyć tak, by zostało coś na koniec miesiąca. Zupełnie inaczej jest, gdy po wypłacie odłożę i żyję za to, co mi zostanie w portfelu…

Przewidziany przedział czasowy bez konkretnych zadań, można wykorzystać na spacer, czy czytanie, Szybsze wykonanie czegoś także na odpoczynek w ciąży lub przewrotnie – na nadrobienie np. działań zaplanowanych na przyszłość.

Organizacja level hight

  • podział ogromnego słonia na małe kawałki…
  • raz robisz 3 kroki, innym razem jeden… Jest zadowolenie, gdy nadrobisz, ale nie ma załamania, gdy się nie uda,
  • podczas ciążowych dolegliwości, które należy brać pod uwagę, także I trymestru, lepiej odpuszczać ile się da – tak twierdzi sporo mam,
  • najważniejsza jest elastyczność <3
  • odpowiednio długi sen lub drzemka w ciągu dnia,
  • słuchanie bieżących potrzeb organizmu także jest w cenie.
Noworodek

Moja książka o noworodku

Wersja drukowana do kupienia na Alimero. Wersja na czytniki – napisz do mnie!

Jak planować odpoczynek w ciąży?
5 (100%) 1 vote

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
13 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.