Jak to jest być mamą?

Jak to jest być mamą tylko w czasie przyszłym, to było moje pierwsze pytanie otwierające 26 marca 2012 roku mojego bloga parentingowego. Jeśli jesteś ciekawa, co pisałam wtedy i jak odpowiadałam po 5 latach macierzyństwa, powinnaś przeczytać ten wpis. 

Poznajcie mnie – Mamę M. Taka ważna rola przede mną a ja siedzę na kanapie. Uda zasłania mi ciążowy brzuch – to już 8. miesiąc. Jak dotąd przytyłam 10 kilo i zanosi się, że to nie koniec… Chyba nie zdaję sobie tak do końca sprawy z sytuacji pt. być mamą. Nie wiem co się zmieni. Spokojnie popijam herbatkę!

Co zmieniło założenie rodziny?

Pani magister z własną działalnością gospodarczą, która rok temu założyła rodzinę wspólnie z osobnikiem płci przeciwnej, czyli Tatą T. Właśnie – to zawsze było najważniejsze – firma i żeby nikt nie przeszkadzał. Godzinami potrafiłam pisać i pisać, projektować i robić korektę zdjęć. To była moja miłość. Kasę miałam taką, że przy pracoholicznym trybie życia z powodzeniem utrzymałabym 4 osoby.

Po ślubie wreszcie przestałam żyć problemami swoich rodziców. Jestem jedynaczką, więc obiektywnie rzecz biorąc wszystko co tylko możliwe, odbijało się na mnie. Teraz chciałam być po prostu szczęśliwa w małżeństwie i z Córeczką, na którą czekam.

Pół roku wcześniej przeprowadziliśmy się do swojego mieszkania. W sumie to nie swojego a mieszkania banku, bo w końcu na kredyt, na 30 lat i w ogóle. Deweloperskie, ale nasze. Do urządzenia, pomyślenia, wyremontowania, od początku z marzeniami. Gdy skończymy spłacać, prawdopodobnie nasze dzieci pokończą studia, ale to nasze, już nie wynajęte, tylko własny dach.

Być mamą z blogiem

Będąc żoną i za chwilę matką, wreszcie pracowałam i żyłam spełniając swoje pasje, dziennikarskie, internetowe, reklamowe… Tylko jedna rzecz łączy je wszystkie w jednym miejscu – BLOG. Wielokrotnie zaczynałam – do dziś kilka tworów pewnie lata po sieci i nigdy nie zostaną dokończone. Potrzebny był temat.

Wreszcie, za chwilę zaczynając trzecią dziesiątkę swojego życia, ma pojawić się zagadnienie niewyczerpane – DZIECKO! Mam nadzieję, że przyniesie mi mnóstwo nowych ciekawych doświadczeń.

Oceń ten wpis

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
0 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.