dobre przedszkole
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Jak wybrać dobre przedszkole?

Wiek przedszkolny to całe spektrum potrzeb, takich jak styczność z bodźcami, rówieśnikami czy możliwościami. To w wieku 2-5 lat następuje największy rozwój – ten fizyczny, jak i przede wszystkim psychiczny, społeczny i emocjonalny…

Chcemy, aby nasz maluch mógł rozwijać się jak najlepiej, szczególnie jeżeli chodzi o pierwsze lata jego życia. Jest to czas, kiedy to następuje podstawowe poznawanie świata i najważniejszych w życiu każdego dziecka zmian i momentów. Wiek przedszkolny to całe spektrum potrzeb, takich jak styczność z bodźcami, rówieśnikami czy możliwościami. To w wieku 2-5 lat następuje największy rozwój – ten fizyczny, jak i przede wszystkim psychiczny, społeczny i emocjonalny.

Szukając miejsca, takiego jak dobre przedszkole – Warszawa Tarchomin należy popatrzeć z dużo szerszej perspektywy niż to, czy przedszkole jest otwarte w odpowiednich godzinach, czy mamy do niego blisko albo jaka jest jego cena. Oczywiście są to pośrednie składowe do podjęcia decyzji, jednak nie to jest najważniejsze, jeżeli chcemy zadbać o najlepszy rozwój naszego dziecka.

Przedszkole i kadra pracownicza

Nie da się ukryć, że co by nie oferowało przedszkole, najważniejsza w tym wszystkim jest kadra pracownicza, a przede wszystkim osoby zajmujące się dzieckiem podczas jego pobytu w placówce. Choćby nie wiadomo jak świetnie i nowocześnie było urządzone przedszkole, jeżeli dzieci nie mają w placówce poczucia bezpieczeństwa, pozytywnych emocji, czy nie jest rozbudzana w nich ciekawość i chęć rozwoju na różnych szczeblach, brak odpowiednich opiekunów przekreśla sukces wychowawczy. Jednak jak to sprawdzić? Najlepiej w tym przypadku popytać rodziców dzieci, które chodzą już do tej placówki. Wiadomo, że na spotkaniach z opiekunami, mogą oni zachowywać się inaczej niż w ciągu dnia zmęczeni dziećmi, które potrafią dać w kość. Dobra kadra przedszkolna to osoby nie tylko o wykształceniu pedagogicznym umiejące przekazać wiedzę, ale też muszą mieć one cierpliwość, ciepło i po prostu kochać to, co robią. Dobre przedszkole Warszawa Tarchomin sprawia, że dzieci chcą tam przychodzić, a pobyt jest dla nich świetną, codzienną przygodą i możliwością poznania rówieśników.

Przedszkole i prowadzone zajęcia

Oprócz poczucia bezpieczeństwa i interakcji społecznych i rówieśniczych, dobre przedszkole w warszawskim Tarchominie to także miejsce, gdzie stawia się na rozwój intelektualny i poznawczy dziecka. Podczas wyboru miejsca poza kadrą pracownicza należy celować w placówki, gdzie widać, że przykłada się dużą wagę do nowoczesnych zabawek i metod nauczania, które są polecane przez specjalistów. Warto też zainteresować się czy są prowadzone odpowiednie zajęcia dodatkowe, które rozwijają na wiele sposobów.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ