brzuch w ciąży

Jak wykorzystać brzuch w ciąży? Szokujące?

Dwie ciąże dają wielkie pole do popisu. W tym materiale, chcę pokazać Ci dwa aspekty brzuszyska. Zobaczysz brzuch w ciąży kolorowy i w czarno-białym anturażu.

Inspirujący brzuch w ciąży

Świąteczne życzenia

Oba kadry ilustrujące ten wpis stały się materiałem graficznym do banerów z życzeniami dla czytelników mojego chwilę temu założonego bloga. To była pierwsza ciąża. Rok 2012. Pisankę malował mąż, po mojej propozycji, by wymyślił jakieś wzorki.

Sesja ciążowa

Modna i niezwykła pamiątka. Pisze to z perspektywy kilku lat wspomnień. Sesje brzuszkowe to już właściwie obowiązek. Jeśli nie takie w studio, to chociaż domowe i często wklejane potem w albumy dla dzieci. Mają tez swoje walory edukacyjne, szczególnie fotografie robione wraz z powiększaniem się brzucha.

Rok 2012. Nasza pierwsza sesja ciążowa.

Wesołe malowanie

Wielkanocna stylizacja nie była pierwsza. Już w 8 miesiącu ciąży wpadły nam kreatywne pomysły do głowy. Jeden odważniejszy od drugiego. Z perspektywy czasu – powtórzyłabym. No i z takiej kreatywności rodzą się twórcze dzieci. Przynajmniej u nas jedno jest bardzo twórcze… Chodzi o dowolne rysunki na brzuchu analogiczne do pokazanych na zdjęciu głównym.

Prezent dla siebie

Od dawna chciałam mieć kobiece akty, ale moje ciało ciągle wydawało mi się brzydkie. Kiedyś jeden ze znajomych powiedział mi, że:

ciało kobiety najpiękniejsze jest w ciąży…

Przypomniałam sobie o tym przy okazji drugiej sesji ciążowej. Do jej wykonania wybraliśmy fotografkę, która ma podobne zdjęcia w portfolio. Gdy mąż odprowadzał córkę do opiekunki, by móc skupić się tylko na brzuszku w drugiej części sesji, jego nieobecność wykorzystałyśmy na kobiece ujęcia.

Jedno z ujęć otrzymał mój mąż w większym formacie. Powiesił je po wewnętrznej stronie drzwi od swojej domowej szafki. Za każdym razem, gdy ją otwierał miał gołą żonę do towarzystwa ;)

Przy okazji… Jak rósł mój brzuch podczas obu ciąż?

Odkąd tylko upewniłam się, że jestem w ciąży, poprosiłam męża, by robił mi zdjęcia. Najczęściej w okolicach kolejnych wizyt ginekologicznych. Obie ciąże prowadzone były w gabinecie prywatnym, dlatego odwiedzałam ginekologa co miesiąc. Polecam każdej przyszłej mamie! Niezwykła pamiątka!

Gdybym robiła projekt jeszcze raz, zadbałabym o zdjęcia w tym samym komplecie bielizny, albo w zestawie o tym samym kolorze.

Tak rósł mój brzuch z córką w środku na przełomie 2011 i 2012 roku
Noworodek

Moja książka o noworodku

Wersja drukowana do kupienia na Alimero. Wersja na czytniki – napisz do mnie!

Jak wykorzystać brzuch w ciąży? Szokujące?
5 (100%) 1 vote

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
32 Udostępnień

3 thoughts on “Jak wykorzystać brzuch w ciąży? Szokujące?”

  1. Okropne….nie mam nic przeciwko sesjom ciążowym, wręcz przeciwnie uważam je za super pamiątkę, ale to malowanie i rozbieranie się…okropność!!!

    1. Czekałam na negatywny komentarz. Na wszelki wypadek usunęłam mail przed jego zatwierdzeniem. Cóż, zgadzam się z tą opinią, ale każdy ma prawo żyć i zachowywać się tak, jak uważa.

  2. Oj… Już widzę, że w moim komentarzu na FB strzeliłam faux pas. Cóż, widocznie mam tydzień gaf ;)
    Cóż poradzę, jakoś nigdy nie trafiały do mnie tego typu twórcze zabawy. Ale na pewno jest to fajna pamiątka dla mamy, która się na takie zdjęcia zdecydowała :) Ja chyba w ogóle nie lubię, jak ktoś coś maluje na moim ciele. Choć raz dałam sobie popisać plecy, ale to zupełnie inna historia :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.