zaplanować miesiąc

Jak zaplanować miesiąc? PDF z planerem do druku.

Miesiąc planuję na wielu poziomach, a jego kształt zależy od projektów i nazwijmy to wydarzeń społecznych… Jak zaplanować miesiąc według Leny? Jeśli oczywiście masz ochotę, to zapoznaj się z moim tokiem rozumowania…

Zaczynam w momencie opracowywania roku. Wówczas na karcie każdego miesiąca, czy to w kalendarzu ściennym, czy w moich papierach zawodowych, lądują takie daty, jak święta, dni wolne w szkole, ferie, uroczystości rodzinne typu urodziny. Przygotowanie takiego rozkładu bardzo pomaga w nieoczekiwanych sytuacjach, a także przy decydowaniu w różnych sprawach, też z wyprzedzeniem czasowym.

Jak zaplanować miesiąc dzięki narzędziom?

Pobierz: karta miesiąca z checklistą spraw do zrobienia. Jestem wielbicielką odhaczania na listach. Większości moich zdań nie jestem w stanie zaplanować na konkretny dzień. Część z nich realizuję w ciągu kilku dni. Przypisanei ich miesiącowi a potem wykreślenie – to czysta przyjemność.

Planując rok 2019 trafiłam na świetny bezpłatny generator kalendarza. Jeśli chcesz mieć od razu dostęp do dat dziennych, wydrukuj sobie planery konkretnych miesięcy ze strony kalendarz-365.pl. Ten typ planowania lubię przy okazji mediów społecznościowych. Gdy mam rozpisane posty na papierze, widzę kiedy i o czym pisze, co i gdzie mogę w razie czego przeplanować.

Jak przebiega moje planowanie?

Nawiązując do początku wpisu, na karty miesięcy wpisuję to, co wynika z tabelki rocznej, koła życia i kart sfer, ale również ważne daty, jak urodziny, imieniny, rocznice, święta, które obchodzimy, jeśli nie mam ich oznaczonych w funkcjach generatora kalendarza.

Z miesiącem jest najwięcej pracy w ciągu roku, jeśli zdecydujesz się na bieżące planowanie. Przykładowo bloger opłaca hosting i domenę. Wpisz w rubryki odpowiednich miesięcy, kiedy czeka Cię wydatek. Analogicznie jest z ubezpieczeniem za samochód, jeśli płacisz jednorazowo lub kilka rat w roku. Podobnie np. z odnawianymi raz na rok limitami debetowymi. Przewidywalność części większych wydatków jest bezcenna dla domowego budżetu w kolejnym roku.

Dzięki zaplanowanemu miesiącowi powstaje plan tygodnia.

365 spraw mamy aktywnej zawodowo

Jak zaplanować miesiąc? PDF z planerem do druku.
5 (100%) 1 vote

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
4 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.