zaplanować tydzień

Jak zaplanować tydzień? Z czyich pomocy korzystam?

Nigdy nie byłam wielką zwolenniczką planowania. Jednak odkąd zostałam mamą i poza moimi, czy męża sprawami, doszły jeszcze kwestie około dziecięce, bo przecież same jeszcze nie ogarną – planowanie stało się ważnym elementem życia…

Kolejność planowania i niuanse decyzyjne

Rzeczywiście jest tak, że planuję od najdłuższego okresu po najkrótszy. Zabierając się za tydzień, mam pod ręką mój plan roku oraz plan miesiąca. Od razu muszę zaznaczyć, że oba oczywiście ewoluują wraz ze zmianami, których nie ujęłam w swoich przewidywaniach w pierwotnych wersjach.

Na bazie roku wpisuję zadania do miesiąca, a na bazie miesiąca – do tygodnia. Ciągle uczę się, by zawsze pierwszy tydzień obłożyć tzw. słoniami, czy tym, czego lubić nie lubię lub nie chcę. Wybór tych spraw zależy od priorytetów na dany rok. Jeśli postanawiam sobie, że to będzie mój rok (207), albo rok mojego bloga (2018) to najpierw biorę się za to, co trzeba zrobić, a priorytetem nie jest. Dla obu wymienionych lat – w pierwszym tygodniu powinnam zrealizować zlecenia od Klientów, by móc zając się potem na spokojnie sobą/blogiem.

Z drugiej strony lepsze efekty dla mojej marki osobistej przyniosła praca najpierw nad moimi rzeczami, a potem Klientami, tylko ma to swoje dedlajnowe konsekwencje…

Skneruska pisze, jak zaplanować tydzień oszczędnie ;)

Tutaj nie mam autorskiego projektu, korzystam z wyrywanych list tygodniowych od Pani Swojego Czasu. Przygotowanych jest 25 kolorowych kartek. Opracowuje sobie szablon tygodnia, np. InstaStory chcę nagrywać codziennie w dni powszednie, nadawać LIVE o stałej porze danego dnia w tygodniu. Kseruję sobie taki wypełniony częściowo szablon. Na kserówce wpisuję daty tygodnia i pracuję na powielonych kartkach jednego schematu, dopóki nie powstanie kolejny. Wówczas 25 kartek powinno wystarczyć na cały rok lub dłużej. Tygodni w roku jest ca. 52.

Z drugiej strony, gdy ciągle skąpi się, bo wydaje się, że drukowanie wychodzi taniej, niż kupić w ciągu roku 2 bloczki z gotowymi planerami, to chyba nie przyciąga się do siebie zbyt wielkiego finansowego powodzenia ;) To taka dygresja. O finansach w innych wpisach.

365 spraw mamy aktywnej zawodowo

Jak zaplanować tydzień? Z czyich pomocy korzystam?
5 (100%) 1 vote

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
5 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.