POZOSTAŁE

KALENDARZ ADWENTOWY Z KOLAŻAMI I WSTĄŻKAMI

Posted by Lena Murawska
kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy z tego wpisu pochodzi z 2018 roku. Był pierwszym tego typu projektem w naszej rodzinie. Junior miał wówczas 4 lata, Juniorka 6. Jak powstał i na czym polegał?

Jak zrobiliśmy nasz pierwszy kalendarz adwentowy?

W przygotowaniu kalendarza uczestniczyliśmy wszyscy razem, czyli 4 osoby. Czynności nie zabrakło dla nikogo 🙂

Krok 1

Mama przygotowała 24 małe białe karteczki z bloczku do notowania. Na każdej z nich napisała numery od 1 do 24. W pracy pomógł liniuszek. Potem górny narożnik zyskał dziurkę, która przyda się po dekoracji.

Krok 2

Na głowę przypadło po 6 dni. Numerację podzieliliśmy co 4 liczby. Na stole do naszej dyspozycji znalazły się akcesoria do ozdabiania, od kredek ołówkowych po kolorowe piórka i cekiny. Panowała pełna dowolność.

Krok 3

Do powieszenia przygotowanych karteczek posłużyły odpowiednio wygięte spinacze, które dekorowały kokardki ze wstążeczki do prezentów.

Krok 4

Skoro jest co powiesić, trzeba przygotować miejsce. W 2018 padło na wewnętrzną część drzwi do naszego dużego pokoju. Na pineskach do tablicy korkowej przyczepiliśmy dłuższe złote wstążki, które co kawałek były związane na supełek. Każda miała po 6 takich punktów zaczepienia.

Zasady działania

Pod każdym kolażem zapisane zostało zadanie. Działanie dotyczyło najczęściej chronologii przygotowań do Świąt i wydarzeń w grudniu.

Danego dnia odwracało się rysunek a po wykonaniu zadania stawiało ptaszka.

kalendarze adwentowe

Jak nam poszła realizacja?

Na naszym blogu nie chcemy uchodzić za rodzinę idealną, bo taka nie jesteśmy. W związku z naszym postanowieniem należy Ci się informacja, że nie wytrzymaliśmy w realizacji kalendarza. Dowisiał swoje na drzwiach i tyle. Samą ideę chcemy kontynuować i próbować dalej 🙂