PRACA DLA MAMY
Lena Murawska  

PRACA DLA MAMY: redaktor naczelna portalu modowego

Prowadzenie stron www jest według anglojęzycznych źródeł piszących o mamach aktywnych zawodowo, najlepszą opcją pracy dla mamy. Można działać w domu, doglądając dzieci. Czy potwierdzi to Ewelina Salwuk-Marko redaktor naczelna portalu modowego Feszyn.com?

zabawy PRL lata 80, zabawki PRL lata 80, zdjęcia PRL lata 80

Dlaczego będąc mamą pracujesz zawodowo?

Mam swoje ambicje. Niejednokrotnie pokazywałam i udowadniałam, że można być mamą i pracować zawodowo. Pracować dla siebie i robić to co się lubi i potrafi. Już w liceum wiedziałam, co chcę robić w życiu. Studiowałam dziennie i pracowałam, dlatego mając 30 lat mam ponad 10 letnie doświadczenie w zawodzie. Praca zawodowa nie tylko karmi moje ambicje, daje mi też wolność i możliwość decydowania o wszystkim. Moi rodzice zawsze bardzo dużo pracowali, ale mieli też czas dla mnie i mojego brata. Chciałabym nauczyć mojego syna szacunku do pracy i pieniędzy. Jestem też osobą pełną energii, która nie lubi stać w miejscu.

Na czym polega Twoja praca w ciągu zwykłego dnia?

Jako redaktor naczelna portalu modowego jestem jednocześnie jego właścicielką. Posiadam też agencję kreatywną. Jestem w trakcie przygotowywania kolejnego ważnego projektu. Dzień zaczynam od czytania skrzynki mailowej. Odpisuję na maile, wysyłam maile. Następnie wykonuje zlecenia. Kontaktuje się z partnerami i różnymi firmami.

Jak się organizujesz, by być mamą aktywną zawodowo? 

Często muszę zrezygnować z spotkania z koleżankami. Bardzo ważny jest dla mnie mój notatnik, dzięki niemu organizuję sobie czas. Często też ustawiam stoper lub budzik w telefonie, aby odpowiednio zorganizować swój czas. W obowiązkach rodzinnych pomaga mi mąż.

Jak spędzasz czas z synem?

Uwielbiamy wycieczki rowerowe – ostatnio to nasz codzienny rytuał. Tak samo przygotowanie obiadu. Uwielbiam gotować, a mój syn bardzo chętnie mi pomaga. Często też, jeździmy do Doliny Baryczy odpoczywamy tam wśród zieleni lasu i cieszymy się widokiem największych stawów w Europie. Malujemy, rysujemy, bawimy się ciastoliną, robimy garaż dla resoraków z kartonów. Przed snem obowiązkowo czytamy bajeczkę. Dużo spacerujemy, syn ma 2,5 lat i już dano pożegnał się z wózkiem, wszędzie chodzimy pieszo.

Ewelina Salwuk-Marko, mama, redaktor portalu modowego

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ