Prezent dla noworodka to faktycznie kłopot. Jako mama i jako Mikołaj, czy Gwiazdor lub zajączek wielkanocny, mam z tym nie lada kłopot. Co roku rozkminiamy prezenty dla kilkanaściorga dzieci w różnym wieku. Wpis sumuje działania i obserwacje.

Charakterystyka wieku 0-24m

Wpis dotyczy pomysłów dla dzieci najmłodszych, czyli w wieku 0-24m. Czym charakteryzuje się taki maluszek? Dziecko w tym wieku samo sobie niczego nie zażyczy. To taki okres „ciu-ciu, ciu-ciu, niu-niu, niu-niu”, czyli jeśli w otoczeniu dziecka jest dużo dorosłych, zbzikowanych babć i cioć, to dziecko jest wręcz zawalane tym, co kupić najprościej, czyli zabawkami.

2 rady dotyczące prezentu dla noworodka i maluszka

  1. Nie bój się robić prezentów. Zgódź się wewnętrznie na to, że jeśli nie trafisz, to rodzice mogą odsprzedać i przeznaczyć pieniądze na coś innego. Jeśli zauważysz zmieszanie na widok podarunku, możesz im nawet pozwolić na sprzedaż lub oddać paragon, by oddali i wymienili albo w ich imieniu wymienić.
  2. Ograniczasz ryzyko nietrafienia, jeśli porozmawiasz z rodzicami o tym, czego potrzebują dla dziecka.

Pomysły na prezent dla noworodka, którego nie da nikt inny

Uwielbiam metodę pytania o to, co jest potrzebne dziecku. Niestety sama nieraz słyszałam irytującą odpowiedź „nie wiem”. Jako mamie trochę mi się nie mieści w głowie, jak można nie wiedzieć. No, ale tak bywa, że zostaje się z pomysłem na prezent sam na sam. Dlatego mam kilka nietuzinkowym pomysłów, które dosłownie rozwalą system!

Mój numer 1

Sama jestem mamą, która w omawianym okresie nie miała pomocy z zewnątrz. Byłam w złym stanie psychicznym. Dzieci chorowały na potęgę. Jeśli widzisz, lub rodzice (mama!) żali Ci się na swoją sytuację, to możesz dla niej zrobić coś bardzo ważnego, co ją wzruszy i przyniesie ulgę.

BON od ……………. na …….. godzin opieki nad ……………

ważny od …………….. do ……………. .

Mamy bardzo często potrzebują pomocy. Równie często nie przyznają się do tego. Nie zawsze też są zadowolone z takiego prezentu, jak propozycja opieki, bo czują się urażone, że w nie wątpimy. Jeśli jednak nie jesteś rodzicem, lub dawno miałaś do czynienia z maluszkami, to wiedz, że przyjdzie czas, gdy podziękują Ci za taką pomoc z uśmiechem i ulgą.

Bon możesz ładnie odręcznie przygotować lub wydrukować na drukarce. Koszt zależy od Twojej wizji i możliwości. Dzięki Tobie rodzice będą mogli iść na randkę. Mam zrobić coś dla siebie, iść spokojnie do kosmetyczki. To bardzo wspierające działanie. Tych godzin może być np. 10 a bon może być ważny rok. Ciebie to nie zaboli, a prezentem będzie niezapomnianym i jednym w swoim rodzaju.

Prezent dla noworodka nr 2

ZDJĘCIE

Proste prawda? Może być w ramce stojącej, a może być graficznie ozdobione w świąteczne maziaje i bombeczki. Możesz zrobić maluszkowi zdjęcie i przygotować właśnie w taki sposób. Możesz je zamknąć w samodzielnie zrobionej lub zamówionej kuli śniegowej. Koszt zależy od Twoich możliwości. Może być znikomy, a pamiątka ma szansę zostać na lata. Możesz podpisać kto robił zdjęcie i od kogo jest prezent.

Co więcej, podczas wykorzystywania przez rodziców bonu na opiekę, możesz porobić sobie z maluszkiem i samemu maluszkowi kilka zdjęć. Spisać co robiliście w waszym wspólnym czasie. Z tego może powstać świetny album wspominkowy i stanowić prezent na kolejną okazję lub święta w przyszłym roku. Może być fotoksiążką lub książeczką z tekturowymi stronami, by maluszek mógł ją oglądać.

Zwróć uwagę, że…

Prezenty są wykonalne bez względu na Twoją rolę, czy spokrewnienie wobec dziecka.

Oba prezenty możesz zrealizować bez względu na jakość relacji z rodzicami.

Prezenty mogą mieć mnóstwo możliwości realizacyjnych.

Udostępnij proszę ten wpis, jeśli wiesz, że ktoś z Twoich znajomych może mieć dylemat prezentowy.

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
7 Udostępnień