w ciąży

W ciąży bądź choć troszkę egoistką

Taki pogląd towarzyszył mi podczas drugiej ciąży. Wiedziałam już co to jest, byłam bardziej świadoma. Przykładowo zdawałam sobie sprawę, że jest masa innych rzeczy, które mama może zrobić tylko dla siebie.

Z drugiej strony zadowolona przyszła mama to pewnie też więcej endorfin dla maluszka… Na jakie szaleństwo sobie pozwoliłam?

Prawie jak sexy lady…

W okresie studiów podobał mi się pewien facet, 5 lat starszy, imponował mi. Na każde spotkanie z nim ubierałam się wiadomo… kusząco. Na jedno ze spotkań założyłam opinającą ciało sukienkę.

Na miejscu był jeszcze kolega tego ważniejszego znajomego. Skoro tak, to wykorzystałam okazje i zapytałam, czy dobrze wyglądam, czy nie jak w ciąży*? (* nigdy nie miałam płaskiego brzucha)

Czułam się wtedy jak nastolatka, hormony działały, pewnie wiesz, o czym mówię. Odpowiedź kolegi słyszę po dziś dzień…:

Nigdy kobieta nie wygląda bardziej seksownie, niż w ciąży.

Pewnie to zdanie można zrozumieć na wiele sposobów. Dla mnie było główną inspiracją do… rozebrania się przed aparatem Kamili Gil.

Od zawsze marzyłam o zrobieniu sobie kobiecego aktu. Wiadomo czasem i mąż chce jakąś intrygującą fotkę zrobić… Normalnie jednak po kobiecej głowie chodzą miliony argumentów i kompleksów. Tu mam oponki, tam wielki brzuch, tu cellulit. Na szczęście żyjemy w erze Photoshopa, podejmować takie decyzje jest dużo prościej!

Moja kobieca sesja w ciąży

Umówiliśmy się z Kamilą na sesję ciążowo-rodzinną. Gdy po zdjęciach z okazji 2 urodzin córki, mąż odwiózł pociechę do opiekunki, udało się zrealizować moje marzenie. Gdy wrócił – kontynuowaliśmy ujęcia ciążowe z synem w brzuchu. Przyszły tata nie spodziewał się niczego.

Jeden z kadrów kobiecych wywołanych w dużym formacie był prezentem dla mojego męża i wisiał po wewnętrznej stronie drzwiczek od jego szafki.

Nawet po latach, za każdym razem, gdy na nie patrzę czuję się wspaniale. Ciąża to tak wielka zmiana dla ciała, że wszystko sobie można wybaczyć i czerpać przyjemność z tego, że odważyło się na taki krok!

czarno-białe zdjęcie w ciąży
Noworodek

Moja książka o noworodku

Wersja drukowana do kupienia na Alimero. Wersja na czytniki – napisz do mnie!

W ciąży bądź choć troszkę egoistką
5 (100%) 1 vote

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
8 Udostępnień

2 thoughts on “W ciąży bądź choć troszkę egoistką”

  1. właśnie, trzeba być w ciąży trochę egoistką. Ja ostatnio sobie kupiłam extra bieliznę. Co prawda się zmieszczę dopiero później ale mega mi się podobała. I prawie przemeblowałam cały dom. Ah, ta ciąża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.