Praca dla mamy

50 autentycznych historii mam pracujących + 365 spraw mamy aktywnej zawodowo by Lena Murawska

POZOSTAŁE

Wrocław z rodziną. Co i za ile w 2019?

Wrocław jest 3 polskim miastem odwiedzonym przez nas w 2019 roku. Długo myśleliśmy nad tym, jak ugryźć Wrocław z rodziną. Sprawdź, może nasz wyjazd i koszty Ci się spodobają.

Wcześniej byliśmy w Szczecinie przy okazji czerwcowych Dni Morza. Potem podczas dzieci wakacji u babci, pojechaliśmy we dwoje do Gdańska do znajomych. Natomiast Wrocław jest ukoronowaniem poprawy mojej sytuacji zawodowej. Rodzinnym wyjazdem postanowiłam uczcić pierwsze w życiu poczucie stabilizacji.

Wrocław z rodziną a plan zwiedzania

Poniżej spis naszych faworytów do obejrzenia we Wrocławiu:

  • ZOO – pozycja obowiazkowa
  • Hydropolis – z polecenia znajomej
  • Fontanna multimedialna – z polecanych w sieci atrakcji turystycznych
  • Punkt widokowy na Sky Tower, po weekendzie w Gdańsku, takowe atrakcje w dużych miastach zaczniemy traktować jako obowiązkowe. Zresztą wszędzie, gdzie się jest, warto spróbować znaleźć panoramę miejscowości, to daje zupełnie inną perspektywę.
  • Ogród Japoński – to priorytet mojego męża
  • Panorama Racławicka – widziałam wiele lat temu. Jest dość drogo, ale perspektywa 3 miesięcy ważności biletów w 3 innych muzeach, być może zachęci nas do krótkiego przyjazdu za jakiś czas.
  • Kolejkowo – z polecenia, liczymy, że dzieciom się spodoba, a oprócz tego mąż jest fanem makiet i kolejek.
  • Ogród Botaniczny uniwersytetu oraz Muzeum Przyrodnicze, zachwyciły nas rzutem na taśmę. Nie wiem, czy czasu wystarczy, ale bardzo bym chciała.
  • Starówka, mosty i krasnale to oczywiście punkty obowiązkowe, tylko wszystko zależy od pogody i tempa oraz formy na wyjeździe.

Kolejkowo

Nasz tour po Wrocławiu że względów pogodowych zaczęliśmy od miejsc pod dachem. Pierwsze było Kolejkowo, gdzie dzieci skorzystały z warsztatów.

Ile kosztuje zwiedzenie Wrocławia?

Mieszkamy w Bydgoszczy. Jedziemy do Wrocławia swoim samochodem diesel. Jest nas 4: rodzice, czyli my oraz 2 dzieci: 5 i 7 lat. Mamy też psa rasy golden retriever.

Koszty paliwa w naszym przypadku to 150zł. Psa zostawiamy w sprawdzonym hotelu dla psów i kotów w Brzeźnie koło Pruszcza. Koszt pobytu psa wraz z kupnem karmy to 250zł od poniedziałku do niedzieli.

Nocujemy w tzw. apartamencie, czyli mieszkaniu wynajętym dzięki ofercie na Booking.com. Przyjazd we wtorek i odjazd w sobotę. Koszt naszej miejscówki to 1135zł.

Bilety wstępu do Kolejkowo normalne kosztowały nas 46zł. Dla dzieci wybraliśmy wariant z warsztatem modelarskim. Za dwoje dzieci zapłaciliśmy 54zł. W czasie, gdy pociechy pod okiem instruktorki kleiły swoje pierwsze kamieniczki, my piliśmy gorące napoje i kupiliśmy magnes. Przyszliśmy na warsztaty, które odbywają się co 1,5h. Na 11:30 w środę były tylko nasze dzieci. Warunki komfortowe ;)Razem Kolejkowo kosztowało nas 120zł. Muzeum Przyrodnicze 25zł gotówką. Zamek Kórnik 2 bilety normalne 32 zł dzieci w wieku przed szkołą nie płacą. Arboreum 17zł za bilet rodzinny.

Punkt widokowy mostek czarownic 21zł, Panorama Racławicka 69zł

Bilet do zoo i hydropolis łączony rodzinny kupiony w kasie. Płatność tylko karta. 199zł. Wejście do parku liniowego 36zł.

Ogród Japoński 20zł + 4zł widokówki.

Koszty pamiątek: 15zł za pocztówki z Kolejkowa, magnes ujęty wyżej, 10zł mapa krasnali z naklejkami, 5zł różaniec, 5zł bransoletka gumowa, 6zł pocztówki, 16zł dwa medale pamiątkowe z automatu, 18zł w zoo za 2 pocztówki i brelok. Medale pamiątkowe 15zł (3 szt.). Mapa zoo za 3zł. Pokarm dla zwierząt 2zł. Brelok z zoo 17zł. Sprężynka z zoo 10zł. Magnesy pamiątkowe 30zł za 5 sztuk. Widokówki i folder (składanka) z Kórnika 9zł. Pamiątki z Wrocławia zamówione online kufel 0,5l, 5 długopisów i kieliszek + przesyłka 62,50zł.

Koszty biletów MPK 4 x normalny 30 minut 1. dnia = 12zł + 9,60zł drugi dzień + 9,60zł trzeci dzień. Polinka 10,20zł,a dzieci do 6 lat za free, nie doczytalismy o tym.

Obiady: 1 x McDonald’s w drodze 75zl + 1 x bar mleczny pierwszego dnia 36zł. 4 porcje frytek 36zl w zoo. Także w zoo hamburgery i Hot dogi 36zł. Pizza 63zł. Gofry 25zł.

Lody: pierwszego dnia 2 gałki przy Panoramie + 1 x w McDonald’s = 10zł + 6zł. W zoo 18zł. Przy pergoli 20zł. 10zł w Kórniku.

Kawa Orlen 5,50zł. 2 x Pepsi w zoo = 6zł.

Prowiant na sniadania i kolacje 21 + 32 + 11 + 55 zł + 26zł.

O autorce

Lena Murawska
Lena Murawska
Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
8 Udostępnień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zawodowo blog manager. Prywatnie mama dwójki dzieci. Freelancerka pracująca zdalnie. Blogerka i autorka tekstów na zlecenie.
Więcej w POZOSTAŁE
Na co zaszczepić dziecko?

Zamknij