Blog Matters 2018: Czupryniak, Chomiak, Murawska, Pamuła, Kilijańska i inni

Przyszedł czas, by posłodzić! Tak! Relacje ze spotkań blogerskich są najczęściej fontanną lukru. No dobrze, żartuję. Blog Matters jest organizowane nad morzem przez Monikę Kilijańską i Milenę Czupryniak. W edycji 2018 w gronie prelegentek była Paulina Pamuła, Ania Chomiak i ja. Jak wyszło?

Lena Murawska – opowie o tym, o co poproszą

Zawodowo tu: lenamurawska.pl

Byłam zdziwiona, gdy organizatorki zaproponowały mi prelekcję na temat Facebook’a. Mój fan page jest raczej trupem (tak go pieszczotliwie nazywam). Niemniej uznały, że umiem ciekawie opowiadać, dlatego postanowiłam zmierzyć się z tematem. Wyszło na to, że moja troska o brak (moim zdaniem) reprezentacyjnych mediów, nie była do końca uzasadniona, bo uczestnicy wysoko ocenili moją prelekcję.

Skuteczną strategię działań na Facebook’u oparłam o swoje doświadczenia zawodowe, aktywności wykonywane na zlecenie klientów. Przygotowałam materiały. Nie miałam konspektu wypowiedzi, ponieważ chciałam poddać się ewentualnej rozmowie/pytaniom. Na szczęście w anonimowej ankiecie na koniec, ktoś napisał mi, że moja chaotyczność była urocza. Uff! Otrzymałam 18 ocen: 1 serduszko, 6 piątek i 11 szóstek. Razem 5,65 w skali od 1 (źle) do 6 (super).

Paulina Pamuła – prelegent sprawdzony

Rekomenduję!

Paulina jest edukatorką i (tak ja ją nazywam) narzędziowcem. Specjalizuje się w kreatywności i próbowaniu nowych rzeczy. Jej grupa Wszystkiego kreatywnego zrzesza twórców wielu dziedzin, pióra, grafiki, sztuki, którzy solidarnie biorą udział w wymyślanych przez adminkę akcjach. Nie szukajmy daleko. Monika, inspirując się pomysłami Pauliny, zaproponowała byśmy przygotowali dla swojego sąsiada jakiś upominek. Były cukierki toffi, kwiaty, miłe słowa. Sama otrzymałam notes z pomysłami na interdyscyplinarne wpisy od Sambora z The Traveller’s Notes.

Zadaniem Pauliny było opowiedzenie o… webinarach. Podobnej jej prelekcji wysłuchałam 2 lata temu. Wtedy bardzo mi pomogła. Zaczynałam wówczas przygodę z LIVE’ami i np. nie pomyślałam o tak prozaicznej rzeczy, by przygotowywać sobie wodę niegazowaną (!). Paulina jest starym wyjadaczem prelekcji i warsztatów. Mówi w sposób zrozumiały i poukładany. Wyczerpuje temat, pokazuje bezpłatne narzędzia, wady i zalety działań. Choć dla blogerów chciałaby mówić o innych rzeczach, w których czuje się lepiej – poradziła sobie, nie ma co tu dużo mówić.

Anna Chomiak – pretendentka do dziesiątki

Zajrzyj do nieIDEALNAanna.com

Trzeba powiedzieć jasno – na naszych oczach stworzyła się historia, bowiem Ania miała okazję przygotować pierwszą prelekcję w swoim życiu. Mówiła o kontrowersyjnym dla wielu rankingu Jasona Hunta. Założeniem prelekcji było przedstawienie nam odpowiedzi na pytanie co zrobić, by znaleźć się w rankingu. Ania znalazła się w galerii wchodzących gwiazd blogosfery. To grupa 20 blogów w znacznej mierze opartych o rekomendacje innych blogerów, jak mówi sam Jason. Do opracowania zestawienia 2017 wykorzystano 500 poleceń blogerskiej publiczności. 

Szczerze? Nie zazdroszczę Ani, bo to jakby być w przedsionku listy przebojów. Wyniki ma jednak imponujące! Paradoksalnie teraz przed nią więcej pracy, niż wykonała wcześniej. Z każdym wchodzeniem poziom wyżej, rosną wymagania, także publiczności. Być może oczy niejednego obserwatora-analityka są skierowane na to, czy wschodzące gwiazdy, znajdą się w dziesiątce. Niech się znajdują, nie mam nic przeciw!

W prelekcji Ani nie wybrzmiało to do końca, ale jako baczny obserwator blogosfery upatruję przyczyn jej wyróżnienia w zaangażowaniu publiczności. To jest trend, który bardzo lubię. Ania nie ma imponujących (na dzień dzisiejszy) social mediów, ale znam co najmniej kilka osób, które będą z nią na dobre i na złe. To się nazywa prawdziwy fan/czytelnik! Za bycie w rankingu nie płaci się kasy, za to, jak nam powiedziała Ania, trzeba być sobą i ciężko pracować. Najbardziej jednak (z mojego punktu widzenia) doceniono ją za otwartość i odwagę mówienia o sobie, o życiu, za pokazywanie siebie z zaletami i wadami. Prawda hipnotyzuje i przywiązuje. Brawo!

Mądruję się troszkę, ale wiem co mówię, bo sama mam wrażenie, że nie do końca wykorzystałam szansę, jaką dała mi Pani Swojego Czasu publikując post o moim cyklu „praca dla mamy”. Oczywiście mój „sukces” a sukces Ani są nieporównywalne w swych skalach i tematyce, niemniej trzymam kciuki, by dalej spełniała swoje marzenia <3

Sponsorzy Blog Matters

Choć wydają się nie być najważniejsi, to dzięki nim uczestnicy chętniej przyjeżdżają na spotkania.

Amaloo, Topgal, Redro, Oleofarm, Wydawnictwo Zysk i Spółka, Cocomilo, Craftoholoc Shop, Gosia Przymuszała Coach, Agile Commander, Digital Karabela

Partnerzy Blog Matters

Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie 
MPS Plastic Packaging & Private Label Cosmetics Manufacturer 

Patronat nad Blog Matters

Miasto Mielno, Portal Mądrzy Rodzice, Miasto Koszalin, Portal Reachablogger

Dziękuję Blog Matters!

0 Udostępnień

3 Komentarze

  • Bardzo udane spotkanie. Organizatorki i prelegentki spisały się znakomicie. Do zobaczenia, mam nadzieję:)

  • Lena, bardzo dziękuję ci za dobre słowa i pochebną opinię :) W moim odczuciu jesteś bardzo rowną babką, masz niesamowity power i dar przemawianai :) Nie oceniaj siebie zbyt surowo. To, że Pani Swojego Czasu cię wyróżniła jest ogromnym sukcesem, pamiętaj, że solidny biznes buduje się na długo :)

    • Jestem podobnego zdania i mam nadzieję, że moje dzieci skończą niedługo ze swoją chorowitością :)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.