co kupić na chrzest
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Co kupić na chrzest?

Jaki prezent wybrać na chrzciny dla malucha – dziewczynki czy chłopca? Podsuwamy propozycje na unikalny prezent chrzcielny, który może ofiarować każdy z członków rodziny, w tym również rodzice chrzestni.

Co kupić na chrzest? To pytanie nurtuje wielu zaproszonych gości na to ważne wydarzenie. Sakrament chrztu niesie za sobą silne znaczenie symboliczne, dlatego główne skupienie powinno być na kościelnym obrzędzie. Niemniej jednak, upominki chrzcielne umożliwiają młodym, dynamicznie rosnącym dzieciom upamiętnienie tego szczególnego dnia. Dziecko prawdopodobnie niewiele (jeśli w ogóle coś) zapamięta z tego sakramentu, ale zachowanie czegoś, co otrzymało od najbliższych, przypomni mu o ich miłości. 

Podarunek na chrzest od chrzestnej i chrzestnego

Od chrzestnych spodziewa się wsparcia w przygotowaniach do pierwszego sakramentu. Ich głównym zadaniem jest jednak bycie duchowymi mentorami dla malucha w trakcie jego dorastania. Nie oczekuje się od nich wspaniałych, drogich prezentów, choć chrzestni często pragną obdarować maleństwo czymś specjalnym, co upamiętni ten dzień.

W niektórych rejonach Polski, rodzice chrzestni zaopatrują malucha w szatkę (matka) oraz świecę chrzcielną (ojciec). Te elementy będą mu potrzebne również podczas sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Jednak niektóre rodziny rezygnują z tego zwyczaju, nie chcąc obarczać chrzestnych dodatkowymi wydatkami. Szatka i świeca to niewielkie upominki chrzcielne, które pozostaną z dzieckiem praktycznie przez całe życie.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy – chrzestni zazwyczaj pragną ofiarować maluchowi prezent, który będzie dla niego użyteczny. Przecież akcesoria do chrztu prawdopodobnie zostaną schowane do pudła, a nawet mogą zostać na lata zapomniane. Czy zatem rodzice chrzestni mają większą trudność w wyborze co kupić na chrzciny? Niekoniecznie! Nie ma specjalnych zasad dla prezentów od chrzestnych. Czy prezenty muszą być droższe niż te, które maluch otrzyma od innych gości? Absolutnie nie! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby matka i ojciec chrzestni zdecydowali się na jeden, większy prezent, na który wspólnie się złożą.

Jaki prezent na chrzest dla dziewczynki?

Bardzo popularnym upominkiem chrzcielnym dla dziewczynki jest biżuteria. Tutaj do wyboru mamy nie tylko naszyjniki, ale także bransoletki czy kolczyki. Pamiętajmy jednak, że zanim dziewczynka będzie mogła cieszyć się tym prezentem, minie sporo czasu. Różnorodność medalików dostępnych w sklepach z dewocjonaliami jest ogromna. Mogą być one wykonane zarówno ze złota, jak i srebra. Najczęściej przedstawiają postać świętej czy błogosławionego. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ofiarować dziewczynce naszyjnik z aniołkiem. Niektórzy decydują się na całkowite odejście od chrześcijańskiego symbolu, wybierając zawieszki z miśkiem, pierwszą literą imienia, pełnym imieniem, czterolistną koniczyną czy zwierzątkiem.

Niektóre pomysły dobrze jest omówić z rodzicami dziecka. Mogą oni być zachwyceni pomysłem na kolczyki, planując w przyszłości przekłuć uszy małej. Inni mogą uznać taki prezent za nietrafiony, a w efekcie piękna pamiątka chrzcielna po prostu trafi do szuflady. Ale co jeszcze można kupić na chrzciny dla dziewczynki? Wyjątkowym prezentem mogą być praktyczne przedmioty wykonane ze srebra: smoczek, łyżeczka, grzechotka czy szczoteczka do włosów. Są to produkty o dużej wartości estetycznej, które nie niszczeją i mogą być przechowywane przez dziesięciolecia. Wyjątkowe prezenty dla dziecka na chrzest znajdziesz w sklepie https://pomysloweprezenty.pl/

Jaki prezent na chrzest dla chłopca?

Mimo że wcześniej wspomniana biżuteria jest najczęściej wybieranym prezentem na chrzest dla dziewczynki, chłopcu także można podarować elegancki medalik czy naszyjnik z krzyżykiem. Alternatywnym, mniej typowym pomysłem mogą być spinki do mankietów, które chłopiec założy na ceremonii pierwszej komunii świętej lub bierzmowania. Wybierając upominek na chrzest dla chłopca, warto rozważyć grawerowanie. Trwały napis z imieniem dziecka i datą chrztu może znaleźć się na wcześniej wspomnianym medaliku, ale również na zegarku, piórze wiecznym, metalowej grzechotce czy łyżeczce.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ