laser diodowy
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Jak wybrać laser diodowy do depilacji?

W okolicy sezonu letniego wiele klientek gabinetów kosmetycznych decyduje się na skorzystanie z zabiegu usuwania zbędnego owłosienia laserem diodowym. Jak wybrać laser diodowy dla swojej działalności?

Jest to szczególnie cenione wśród pań rozwiązania problemu włosków rosnących w niepożądanych miejscach, ponieważ pozwala na faktycznie trwałą likwidację wzrostu włosków w poddawanych zabiegowi partii ciała. W okresie wzrostu zainteresowania tego rodzaju zabiegami warto upewnić się, że w naszym salonie urody czy w gabinecie medycyny estetycznej znajduje się odpowiedni sprzęt, umożliwiający przeprowadzanie depilacji laserowej w sposób skuteczny oraz bezpieczny.

Jak wybrać laser diodowy? Oszacuj możliwości i budżet firmy

Lasery diodowe dostępne na rynku różnią się między sobą pod kątem specyfikacji technicznej, cena oraz jakości wykonania. Choć znalezienie kompromisowego rozwiązania pomiędzy chęcią oszczędności a wybraniem dobrej jakości urządzenia nie należy do najłatwiejszych zadań, warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie dostępnych ofert produktów i wybranie takiego modelu sprzętu, który będzie godny zaufania.

Pierwszym krokiem do ocenienia, na jaki typ urządzenia możemy sobie pozwolić, jest analiza budżetu firmy, ze szczególnym uwzględnieniem etapu oszacowania kwoty, jaką możemy przeznaczyć na zakup lasera diodowego. Pamiętaj, że na tym typie sprzętu nie należy zbytnio oszczędzać — niezaufane, niskiej jakości urządzenia może operować na nieprecyzyjnych parametrach, co zwiększy ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych. Ceny laserów diodowych dostępnych na rynku zwykle pracują się w przedziale od 20 tys. do 100 tys. zł.

Sprawdź możliwości techniczne urządzenia i zadbaj o dostępność optymalnych parametrów pracy

Każdy laser diodowy daje nieco inne możliwości. Podstawową różnicą między tańszymi a droższymi modelami zwykle jest liczba głowic zabiegowych. Ich większa liczba pozwala na przeprowadzenie zabiegu jednocześnie na wielu partiach ciała, dzięki czemu cały proces trwa krócej. Należy także sprawdzić, jaka jest oferowana przez producenta żywotność diod — od liczby strzałów zależeć będzie to, jak długo będzie mogło być użytkowane urządzenie. Przydadzą się również takie funkcje jak szafirowe chłodzenie kontaktowe, które czyni pracę lasera mniej odczuwalną i poprawia bezpieczeństwo.

Jak wybrać dobrej jakości laser diodowy dla swojego gabinetu?

Jeśli nie chcesz ryzykować zakupu nieodpowiedniego urządzenia, upewnij się, że wybierasz lasery diodowe do depilacji pochodzące z oferty zaufanych producentów, takich jak polska hurtownia kosmetyczna Cosmed24. Oferta tego sklepu złożona jest z modeli zróżnicowanych zarówno pod kątem ceny, jak i specyfikacji, dzięki czemu idealne egzemplarz urządzenia może znaleźć tutaj gabinet kosmetyczny o niemal dowolnym budżecie i potrzebach. Każde urządzenie dostępne w asortymencie firmy posiada stosowne atest i może być bezpiecznie użytkowane na terenie Unii Europejskiej. Podczas zakupu sprzętu klient otrzymuje również zestaw niezbędnej dokumentacji, w tym instrukcja obsługi.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ