luty na działce
2024 LIFESTYLE
Lena Murawska  

Luty na działce

To nie jest wpis poradnikowy, ponieważ jesteśmy działkowcami od jesieni 2021 roku. Chcę stworzyć miejsce, gdzie szybko dotrę do informacji, co działo się rok temu w naszym ogrodzie ROD. Publikuję te zapiski, bo być może coś sobie wzajemnie podpowiemy. Zapraszam!

2022 rok – pierwszy luty na działce

Nasza działka ROD pochodzi z czasów, kiedy na terenie ogródka stawiało się altanki 20mkw, wychodek i schowek na narzędzia, a do domku znosiło meble z lat 60… Jednym słowem – ogródek z tradycjami. Jesteśmy drugim właścicielem i nie mamy kompletu informacji o tym, czego możemy się spodziewać np. kiełkowania jakich roślin itd. Zatem początek roku jest dla nas niespodzianką.

Pod koniec lutego wykonaliśmy cięcia drzew owocowych, szukaliśmy miejsc z kiełkującymi roślinami, oczyszczaliśmy teren z obciętych gałęzi, które przeleżały zimę, rozdrabnialiśmy gałęzie, by łatwiej przyjęły się w kompostowniku.

Gałązka dzikiej róży podczas ciepłego dnia pod koniec lutego

Przebiśniegi rosnące na działce ROD pod koniec lutego

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ