maść z żywokostu
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Maści z żywokostu w rodzinnej apteczce

Apteczka oparta o składniki z natury jest cennym elementem w dbaniu o zdrowie. Sprawdź, czy maści z żywokostu przydadzą się w Waszym domu?

W czym pomaga żywokost?

Jak wiele ziół odkrytych już w starożytności, z powodzeniem był wykorzystywany w medycynie ludowej jako „żywiciel” kości. Wiem, brzmi jak wstęp do jakiejś notatki encyklopedycznej… Jako mama chcę przede wszystkim powiedzieć Ci, że warto wziąć pod uwagę żywokost jako roślinę zawierającą składniki ważne dla tkanek kostnych i mięśniowych. Pisząc prościej – jeśli przydarzają się Wam czasem kontuzje, bolą Was kości, dzieci uprawiają sport – nawet jeśli grają tylko w piłkę na podwórku, to maści z żywokostu są (prawdopodobnie) niezbędne.

W czym przynosi największa ulgę? Przyda się na reumatoidalne zapalenie stawów, podczas dochodzenia do siebie po złamaniu kości, ból przy zwyrodnieniach i kontuzjach, urazy stawów i mięśni, zwichnięcia i skręcenia.

Przede wszystkim pamiętaj, że żywokostu nie przyjmuje się doustnie a może być jedynie aplikowany na skórę. Do produktów z żywokostem wykorzystuje się jego korzeń.

Pamiętaj, że żywokost zawiera alkaloidy źle wpływające na wątrobę, mogą wywołać zespół niedrożności zatokowej wątroby. Mogą mieć działanie rakotwórcze. Zaleca się nie przekraczać 6 tygodni kuracji w ciągu roku.

Maści z żywokostu w domowej apteczce

Maści to jeden z produktów, w których wykorzystywany jest żywokost np. https://www.izielnik.pl/masc-zywokostowa. Ma działanie uśmierzające ból, rozgrzewające, ale też… chłodzące w zależności od kompozycji składników.

Przyjrzyj się stylowi życia Waszej rodziny… Ktoś z Was biega, chodzi na siłownię. macie sprzęt w domu? Dzieci lubią skakać przez skakankę, grają w piłkę nożną, interesują się akrobatyką, chodzą na zajęcia z lekkiej atletyki?

Może jest zupełnie inaczej i zmorą dorosłych członków rodziny jest siedząca praca? Może znacie bóle kręgosłupa lub szyi? Wtedy warto pomyśleć o dużej piłce rehabilitacyjnej zamiast krzesła, masażerze na kark czy piłeczce z wypustkami. Maści z żywokostu holistycznie uzupełnią działanie tych pomocy dla układu kostnego i mięśniowego.

Maść, żel, balsam – różne fory, jeden składnik. Dostępne są też koncentraty, do wykorzystania przy samodzielnym tworzeniu smarowideł i kosmetyków.

Czy w gotowej formie, czy po własnym przygotowaniu, przy aktywnym lub zasiedziałym trybie życia, z pewnością przyda się w domowej apteczce.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ