zabawki dla małych miłośników zwierząt
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Najlepsze zabawki dla małych miłośników zwierząt.

Dzieci bardzo często uwielbiają zwierzęta i interesują się nimi od najmłodszych lat. Ciągle ponawiają prośby o zakup czy adopcję zwierzaka. Poznajcie najlepsze zabawki dla małych miłośników zwierząt.

Rodzice zawsze powinni pamiętać, że zwierzę to nie zabawka, a na początek dzieci swoją pasję do naszych „braci mniejszych” mogą przelać na edukacyjne i kreatywne zabawy. W ten sposób będą bardziej świadome w przypadku adopcji zwierzaka. Poznaj nasze propozycje i pielęgnuj dziecięce pasje.

Twoje dziecko interesuje się końmi? Postaw na zabawkową stadninę

Dzieci fascynują się często różnymi zwierzętami, zwłaszcza tymi, z którymi mogą obcować na co dzień czy widywać je na gospodarstwie. Jeżeli zabraliście dziecko do stadniny i bardzo spodobały mu się konie, to oczywiście trudno byście mu choćby jednego zafundowali, wszak potrzeba na to odpowiednich warunków i czasu, nie wspominając już o sporych środkach. Niemniej jednak zawsze możecie zapisać je na naukę jazdy konnej, połączoną z nauką pielęgnacji tych zwierząt. Jeżeli chodzi o rozwijanie tej pasji, w domu, to dla dziecka w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym bardzo dobrze sprawdzą się figurki Schleich. Możecie wybrać zabawkową stadninę albo figurkę konia danej rasy. Dziecko może zbierać swoją małą kolekcję i pogłębiać pasję. Oczywiście wśród takich zabawek są także figurki innych zwierząt, którymi dzieci mogą się bawić. Można zatem dopasować zestaw do zainteresowań dziecka.

Wasza pociecha bardzo chce mieć egzotyczne zwierzę? Zadbajcie o rozwój wiedzy z interaktywną książką o zwierzętach

Dzieci często fascynują się zwierzętami z odległych zakątków świata. Są takie, które lubią jaszczurki, węże czy papugi. Choć możecie kupić egzotycznego gada czy ptaka, to jednak zanim to zrobicie, musicie przeanalizować wszystkie za i przeciw, a także jak najwięcej dowiedzieć się na temat danego zwierzęcia. Dobrą formą nauki może być interaktywna książka o zwierzętach, którą można czytać z użyciem interaktywnego elektronicznego pióra. W ten sposób można dowiedzieć się więcej o danych gatunkach, ich życiu i zwyczajach. Zawsze musicie również tłumaczyć dziecku, że zwierzę to nie zabawka, a żywa istota, o którą będzie musiało dbać. Możecie nawet przygotować grafik zajmowania się zwierzątkiem i przedstawić go dziecku. Powinno mieć świadomość, że decydując się na zwierzę, będzie miało swoje obowiązki i dużą odpowiedzialność. Warto zatem zacząć od czegoś takiego jak interaktywna przyrodnicza książka, a jeśli zainteresowanie dziecka nie minie, wtedy pomyśleć o zakupie czy adoptowaniu żywego stworzenia.

Wybierzcie interaktywną zabawkę, którą dziecko będzie musiało się zajmować, aby nauczyć je odpowiedzialności

Nasza trzecia propozycja zabawki dla małego miłośnika zwierząt to interaktywne zwierzątko. Wybierając takie, które trzeba nakarmić, wyprowadzić na spacer, bo inaczej szczeka czy miauczy, możecie pokazać dziecku, że zwierzę ma rzeczywiste potrzeby, które należy zaspokajać. Choć zabawkę będzie mogło odłożyć w kąt, to zwierzaka absolutnie nie będzie mogło zignorować. Z zabawek, które uczą odpowiedzialności i związane są ze zwierzętami, można wybrać tamagotchi, czyli grę elektroniczną, w której trzeba opiekować się zwierzątkiem i zaspokajać wszystkie jego pragnienia, by było szczęśliwe.

Wśród propozycji prezentów dla małych miłośników zwierząt, którzy marzą o własnym zwierzątku, na pewno znajdziecie coś odpowiedniego dla Waszej pociechy. Niezależnie, czy są to pluszaki, figurki, czy interaktywne zwierzątka, na pewno będą dla dziecka atrakcyjne. 

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ