śliniaki dla dzieci
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Jak wybrać najlepsze śliniaki dla dzieci? Sprawdzamy!

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego od zakupu śliniaka. W końcu ten dodatek powinien pełnić jedną ważną funkcję – zabezpieczyć ubranko malucha przed zachlapaniem podczas jedzenia. Jak jednak spośród wielu wariantów oferowanych przez sklepy dokonać wyboru tego najlepszego? Poznaj nasze podpowiedzi!

Poznaj rodzaje śliniaków dla dzieci

Abyś mogła wybrać najlepszy śliniak dla swojego dziecka, warto byś wiedziała, jakie są ich rodzaje.

Śliniaki tradycyjne

Ten rodzaj śliniaków wykonany jest z materiału i posiada najczęściej podszycie z ceratki lub z folii. Wyposażony jest w zapięcie na rzep lub w postaci sznureczka. Jego zaletą jest miękkość, wadą zaś to, że śliniak należy wyprać niemal po każdym posiłku malucha.

Śliniak jednorazowy

Planujesz podróż z dzieckiem, a może imprezę z dala od domu? W takim razie śliniak jednorazowy może być doskonałym wyborem! Jak sama nazwa wskazuje, nadaje się do jednorazowego użytku, dlatego po skończonym posiłku produkt po prostu wyrzucasz, nie martwiąc się zabrudzeniami.

Śliniaki zmywalne z kieszonką

Ten rodzaj śliniaków dla dzieci cieszy się dużą popularnością. Nadaje się do zmycia, bez konieczności prania. Śliniaki tego typu wykonane mogą być z plastiku, kauczuku lub pianki poliuretanowej. Szeroki wybór tych produktów znajdziesz m.in. w kategorii sklepu internetowego https://asplaneta.pl/sliniaki-i-fartuszki zajmującego się sprzedażą akcesoriów dla mamy i dziecka.

Dodatkowym atutem tego rodzaju śliniaków jest kieszonka umiejscowiona w ich dolnej części. To właśnie tam zatrzymują się kawałki jedzenia i okruszki, co skraca czas sprzątania po posiłku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając śliniak dla dziecka?

Zanim dokonasz zakupu konkretnego śliniaka, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest sposób zapięcia – najwygodniejsze są te zapinane na rzep, klipsy lub guziczki. Najmłodsi zazwyczaj nie przepadają za modelami, które są nakładane przez głowę lub zawiązywane sznureczkiem. To jednak zależy w dużej mierze od preferencji – zarówno Twoich, jak i dziecka.

Pamiętaj o tym, aby odpowiednio dopasować rozmiar śliniaka. Zbyt mały nie spełni swojego zadania, z kolei zbyt duży będzie przeszkadzał maluchowi i utrudni mu spożywanie posiłku. Jeżeli decydujesz się na zakup tradycyjnych śliniaków, od razu zaopatrz się w kilka sztuk. Jak już wspominaliśmy, wymagają częstego prania, dlatego warto mieć kilka egzemplarzy w zapasie.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ