stacja ładowania
artykuł sponsorowany POZOSTAŁE
Lena Murawska  

Czy warto mieć w domu stację ładowania samochodów elektrycznych?

Samochody elektryczne spotyka się obecnie niemal na każdym kroku. Jednak ich zasięg nadal pozostawia wiele do życzenia, tak samo jak dostępność ładowarek. Korzystasz z „elektryka” na krótkich dystansach? Pomyśl o domowej stacji ładowania!

Zalety posiadania własnej stacji do ładowania aut elektrycznych

Proces stawiania stacji ładowania samochodów elektrycznych nie należy do prostych, jednak warto się na niego zdecydować, gdy używasz takiego pojazdu. Dzięki temu ograniczysz swoje koszty ponoszone na ładowanie baterii. Będzie Ci też prościej zaplanować przejazdy i niezbędne postoje, a rano samochód będzie zawsze gotowy do jazdy.

Zdalny dostęp i kontrola przebiegu procesu ładowania

Dzięki domowej instalacji systemu ładowania pojazdu możesz przejąć kontrolę nad całym procesem. Montaż ładowarki na terenie posesji daje możliwość wygodnego zdalnego podglądu i kontrolowania przebiegu ładowania baterii. W dowolnym momencie można je aktywować lub przerwać, a także podejrzeć postępy. Może mieć to duże znaczenie, gdy Twoja taryfa u dostawcy energii elektrycznej obejmuje dwie stawki, np. dzienną i nocną. Przydaje się też wtedy, gdy chcesz zaplanować godzinę wyjazdu na moment, gdy akumulatory będą w pełni naładowane.

Czym różnią się domowe stacje ładowania od ich miejskich odpowiedników?

Liczba i rozmieszczenie miejskich stacji ładowania pojazdów elektrycznych dla wielu użytkowników tych aut jest nieoptymalna. Dodatkową przewagą nad miejskimi stacjami ładowania jest fakt, iż domowe urządzenia nie wymagają uiszczenia dodatkowej opłaty za postój. Ceny energii elektrycznej można także zredukować, jeśli np. zainwestowałeś w instalację fotowoltaiczną w swoim domu.

Rodzaje stacji do ładowania samochodów elektrycznych

Urządzenia do domowego, niekomercyjnego użytku nieco różnią się wyglądem od tych znanych z punktów ładowania dostępnych w miejscach publicznych. Popularne rodzaje stacji do ładowania pojazdów elektrycznych dla gospodarstw domowych to modele wiszące z jednym gniazdkiem.

Jeśli chodzi o moc, inna wartość będzie odpowiednia dla aut hybrydowych i samochodów o małych pakietach akumulatorów, a inna dla aut elektrycznych o dużej pojemności baterii. Właściciele pojazdów w pełni elektrycznych najczęściej decydują się na trójfazowe ładowarki o dużej mocy i urządzenia typu plug-in.

Jak dobrać rodzaj stacji ładowania do modelu samochodu?

Każdy przyszły użytkownik stacji do ładowania samochodów elektrycznych powinien wiedzieć, na jaki model się zdecydować. Urządzenia różnią się prędkością ładowania i końcówkami. Dlatego warto zacząć od konsultacji z profesjonalną firmą zajmującą się sprzedażą i montażem takich systemów. Fachowcy pomogą dobrać odpowiedni model stacji do ładowania Twojego pojazdu. Zajmą się też montażem, co daje gwarancję bezpieczeństwa i gotowości do użytku. Po więcej informacji odwiedź stronę Energy On: https://www.energy-on.pl/stacje-ladowania-do-samochodow-elektrycznych/dla-domu-i-dla-rolnika/.

Domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych to dobre rozwiązanie, gdy na co dzień korzystasz z takiego auta. Dzięki niej podczas nocnego postoju będziesz w stanie wygodnie i szybko naładować akumulator.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ