ubranka do chrztu dla dziewczynki
artykuł gościnny
Lena Murawska  

Jakie ubranka do chrztu dla dziewczynki warto wybrać?

Jakie ubranka do chrztu dla dziewczynki są najlepszym wyborem? Czy sukienka to w tym przypadku strzał w dziesiątkę? Jest to rzeczywiście rozwiązanie najpopularniejsze, ale nie jedyne. Co zatem warto na ten temat wiedzieć?

Ubranka do chrztu dla dziewczynki – stylowe sukienki

Zdaniem wielu osób najlepsze ubranka do chrztu dla dziewczynki to właśnie sukienki. W sklepie internetowym https://milulove.pl/ubranka-na-chrzest-swiety znaleźć można szeroką gamę sukienek idealnych na Chrzest Święty. Do wyboru są modele mniej i bardziej ozdobne, krótsze i dłuższe, uszyte z różnego rodzaju materiałów.

Czy sukienka na chrzest musi być biała? Biel jest zdecydowanie najpopularniejsza, bo kolor ten symbolizuje niewinność i czystość. Jednak strój nie musi być wcale w 100% biały. Coraz większą popularnością na rynku cieszą się również pastele i inne jasne barwy np. beże czy pudrowe róże. Można też postawić na sukienkę z kolorowymi dodatkami. Unikać należy jednak kreacji utrzymanych w bardzo ciemnej kolorystyce. 

Jak ubrać dziewczynkę na Chrzest Święty?

Czy sukienka to w tym przypadku jedyne rozwiązanie? Niektórzy rodzice wyłamują się z tego trendu. Trzeba pamiętać o tym, że ubranka do chrztu dla dziewczynki muszą być przede wszystkim wygodne. Nie mogą krępować ruchów malucha i to niezależnie od aktualnej pory roku. Na szczęście w sklepach nie brakuje kreacji na Chrzest Święty, które są nie tylko efektowne wizualnie, ale i komfortowe w użytkowaniu. 

W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem jest ubranie malucha na tzw. cebulkę. W ten sposób rodzice mogą przygotować się na ewentualne zmiany pogody. To bardzo ważne np. wiosną i jesienią, gdy aura bywa naprawdę kapryśna. Duże znaczenie ma także materiał, z którego wykonane są ubranka do chrztu dla dziewczynki. Prym wiedzie tutaj bawełna, która jest tkaniną przewiewną i miłą w dotyku. Ponadto nie podrażnia delikatnej skóry malucha. 

Na jakie dodatki do chrztu warto się zdecydować?

Piękna sukienka na Chrzest Święty dla dziewczynki to oczywiście nie wszystko. Oprócz tego warto bowiem zadbać o odpowiednie dodatki i akcesoria. Sporo możliwości jest w przypadku nakryć głowy. Z pomocą przychodzą tutaj bonetki, opaski czy spinki. Można je dopasować kolorystycznie czy stylistycznie do całej stylizacji. 

Nie można też zapominać o specjalnej szatce, która zakładana jest na dziecko już po przyjęciu sakramentu. Zimą czy późną jesienią przydać się ponadto mogą stylowe płaszczyki lub wygodne i modne bolerka. 

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ