wyjazd z niemowlęciem
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Praktyczne porady dla rodziców planujących wyjazd z niemowlęciem

Poznaj podstawowe artykuły na wyjazd z dzieckiem, dowiedz się, jaką rolę odgrywa apteczka oraz zgłęb temat kosmetyków i pielęgnacji w podróży. Odkryj, jakich artykułów nie może zabraknąć w bagażu maluszka.

Wyjazd z dzieckiem to eskapada, do której trzeba się wcześniej przygotować – nie wystarczy tylko spakować plecak, jak w przypadku spontanicznych city breaków osób dorosłych. Niezbędna staje się sprawna organizacja i plan wraz z listą, co warto spakować.

Porady dla rodziców planujących wyjazd z niemowlęciem

 • Dowiedz się, jak powinna prezentować się odpowiednio wypełniona apteczka
 • Poznaj kosmetyki do pielęgnacji dziecka w podróży
 • Podstawowe artykuły na wyjazd z dzieckiem

Pakowanie na podróż z małym dzieckiem jest żmudnym procesem, ale możesz go zakończyć z sukcesem, jeśli postawisz na staranne planowanie. Przygotowanie odpowiedniej listy najważniejszych artykułów ułatwi Ci sprawne spakowanie się, niezależnie od tego, czy podróżujesz samolotem, samochodem czy pociągiem. Na liście niezbędnych rzeczy znajdziesz między innymi:

 • zestaw ubrań odpowiedni na każdą pogodę: body, bluzeczki z krótkim i długim rękawem, ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową, krótkie i długie spodenki,
 • nakrycie głowy, czyli np. cienką czapeczkę lub chustkę,
 • różne rodzaje obuwia, a więc buty kryte, klapki pod prysznic, sandały,
 • ręcznik,
 • żywność – przekąski i napoje na drogę,
 • wygodną piżamkę,
 • bieliznę, czyli majtki i skarpetki,
 • ulubioną maskotkę swojego dziecka, książeczki, gry podróżne i inne zabawki,
 • pudełka na przekąski, naczynia turystyczne oraz sztućce,
 • składany wózek, torbę do wózka oraz folię lub osłonę przeciwdeszczową,
 • artykuły higieniczne: płyn do kąpieli z szamponem, krem nawilżający, żel antybakteryjny, chusteczki nawilżane, nocnik lub nakładki na toaletę.

Praktycznie wyposażona apteczka na wyjazd z dzieckiem, czyli?

W torbie na wyjazd nie może zabraknąć podróżnej apteczki wypełnionej lekami, które dziecko przyjmuje na stałe lub regularnie, oczywiście z odpowiednim zapasem. Konieczne jest też spakowanie leków pierwszej potrzeby oraz zestawu na skaleczenia zawierającego plaster, środek odkażający, wodę utlenioną i bandaże. Nie zapominaj także o zapakowaniu leków na dolegliwości, z którymi maluch najczęściej się boryka, oraz środka po ukąszeniu, jeśli udajesz się w miejsce narażone na komary. Co więcej, w apteczce powinien znaleźć się sprawdzony probiotyk przydatny przy zaparciach i biegunkachleki przeciwgorączkowekrem z wysokim filtrem i krem na oparzenia słoneczneleki przeciwbiegunkowe i elektrolitypreparat łagodzący ból gardła, witaminy oraz termometr. Dzięki dobrze zaopatrzonej apteczce będziesz w stanie zaradzić w przypadku drobnych dolegliwości dziecka podczas podróży, zanim odwiedzisz lekarza. Pamiętaj także o dopasowaniu apteczki do miejsca, w które się udajesz.

Kosmetyki do pielęgnacji dziecka w BÉBÉ Concept

Kosmetyki i pielęgnacja w podróży to równie istotne kwestie, jak ubrania czy dobrze wyposażona apteczka. W sklepie BÉBÉ Concept kosmetyki i pielęgnacja w podróży oznaczają produkty najwyższej jakości spełniające różne potrzeby maleństwa. Bawełniane chusteczki nawilżane wodą pozwolą w bezpieczny sposób obmyć malca podczas wyjazdu, a silikonowe etui na smoczki będzie zabezpieczeniem dla tego podstawowego przedmiotu dla małego dziecka. Balsam z filtrem przeciwsłonecznym w sprayu SPF 50+ oraz naturalna pomadka z filtrem SPF 30 zapewnią natomiast odpowiednią ochronę przed słońcem. Warto sięgnąć także po balsam do zadań specjalnych, który ukoi skórę narażoną na przesuszenie. Z kolei organiczna maść do ciała i okolic pod pieluszką to sposób, by dziecko czuło się komfortowo również podczas wyjazdu. Poznaj, jakBÉBÉ Concept dba, by kosmetyki i pielęgnacja w podróży okazały się prostym i przyjemnym rytuałem niezależnie od miejsca pobytu. ????? Lanie wody, bez sensu totalnie.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ