ubranka handmade
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Dlaczego warto kupować ubrania handmade?

Ubranka handmade coraz częściej wybierane są przez rodziców dzieci. Nic w tym dziwnego, ponieważ są to kreacje szyte na miarę i z pewnością unikatowe w skali światowej. Rzadko zdarza się, aby inny maluch miał taką samą odzież, co nasze dziecko.

Owszem, nadal ogromną popularnością cieszą się sieciówki, ale powinniśmy zastanowić się, co będzie dla naszego dziecka najlepsze. Znacznie częściej uczulają bowiem ubranka produkowane na masową skalę, które zazwyczaj szyte są w krajach azjatyckich, ze względu na niższe koszty. A tam jak wiadomo, różne materiały mogą być różnie traktowane. Dlatego też zdecydowanie polecamy wybierać ubranka handmade. Jakie są jeszcze ich zalety? Dlaczego warto je kupować?

Rozmiar idealnie dobrany do naszego malucha

W sklepach można znaleźć różną rozmiarówkę, ale po pierwsze nie musi być ona dokładna, a po drugie nie zawsze jest dostępna. Zdarza się nawet tak, że wybierając T-shirt dla dziecka mamy do dyspozycji kilka wzorów i krojów w tym samym rozmiarze, jednak jeden z nich jest dłuższy od drugiego. Wtedy też pojawia się dylemat, czy kupić rzecz ładniejszą, ale za dużą, czy też pozostać przy tej, która pasuje, ale nie jest już taka idealna. Decydując się na ubranka handmade, nie ma takiego problemu. Krawcowa skrupulatnie dobierze rozmiar, który będzie najbardziej pasować. Mało tego, uszyje ona taką odzież, która będzie rosła przez jakiś czas razem z dzieckiem, dzięki czemu nie będzie konieczności zakupu nowej już po krótkim czasie.

(https://misioohandmade.pl/ubranka-dzieciece/ – ubranka handmade)

Unikatowość – wzornictwo, którego nie spotkasz na ulicy

Ubranka handmade z pewnością są unikalne. Wzornictwo jest zawsze dobierane do indywidualnych wymagań dziecka oraz jego rodzica. Jeśli maluch lubi postać z bajki, będzie miał ją jako motyw, jeśli uwielbia motoryzację, to z pewnością znajdzie się także coś z tej branży. Ponadto wybierając takie ciuszki dla swojej pociechy, mamy pewność, że jest ona w stu procentach oryginalna i niepowtarzalna. Wszak jest to kreacja szyta na indywidualne zamówienie. Większość osób ubiera się w sieciówkach, przez co niejednokrotnie można spotkać się z sytuacją, gdy obcy ludzie mają taki sam T-shirt. W przypadku handmade nie ma takiej możliwości.

Wysokiej jakości i bezpieczne materiały

Każdy z rodziców wie, jak ważne jest zdrowie jego dziecka. Dlatego też dbając o jego skórę, powinniśmy ograniczyć kupowanie ubranek produkowanych masowo. W ich przypadku pojawia się wiele niewiadomych jak, chociażby to, gdzie i w jakich warunkach są one produkowane. W sieci krąży mnóstwo filmików, które pokazują spartańskie warunki pracy, głównie w krajach azjatyckich. Materiały często walają się dosłownie wszędzie, także po zabrudzonej podłodze.

Ubranka handmade szyte są nie tylko na zamówienie, ale także przez osoby, które dbają o warunki pracy. Ponadto wykorzystują one najwyższej jakości materiały, najczęściej naturalne tkaniny. Dzięki temu mamy pewność, że naszemu maluchowi nie grozi żadne niebezpieczeństwo.

Polscy producenci – wsparcie ich rozwoju oraz funkcjonowania

Ostatnią, ale także bardzo istotną zaletą ubranek handmade jest fakt, że są one produkowane w Polsce. Wybierając więc taki rodzaj odzieży, wspieramy jednocześnie polskich producentów i umacniamy rodzimy gospodarkę. Często zajmują się tym osoby, które nie prowadzą ogromnej i międzynarodowej firmy, a pracują na własny rachunek. Zamawiając ubranka handmade od nich, pozwalamy im się wybić i zyskać renomę. Owszem, odzież tego typu może być droższa, ale nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że rękodzielnik musi wszystko sam załatwiać, od zamówień i odbioru towaru po wykonanie.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ