na pracę z domu
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Powrót z urlopu macierzyńskiego – dlaczego warto zdecydować się na pracę z domu

Wiele mam po okresie urlopu macierzyńskiego pragnie kontynuować swoją karierę zawodową. Praca zdalna pozwala na harmonijne łączenie życia rodzinnego i rozwoju zawodowego. Jakie są główne korzyści związane z pracą zdalną? Jakie fascynujące zawody można wykonywać w domowym zaciszu? Jak efektywnie przygotować się do tego trybu pracy?

Dlaczego praca zdalna?

Praca z domu umożliwia mamom harmonijne pogodzenie rodzicielstwa z kontynuowaniem kariery zawodowej. Szczególnie w okresie, kiedy dziecko jest jeszcze malutkie i wymaga wiele uwagi.

Zdalny tryb pracy redukuje stres związany z organizacją czasu. Odpadają męczące dojazdy oraz konieczność znalezienia opieki dla maluszka. Co więcej, będąc w domu mama może efektywniej wykorzystać czas pracy oraz zdobywać umiejętności, które są obecnie pożądane na rynku pracy, np. sprzedaż online, znajomość aplikacji.

Jeśli jesteś mamą i myślisz o pracy zdalnej, to mamy dla Ciebie najlepsze pomysły na biznes w domu.

Jakie zawody można wykonywać zdalnie?

Grafik

Obecnie wiele firm potrzebuje jakościowych grafik do swoich materiałów marketingowych i mediów społecznościowych. Potrafisz tworzyć oferty, animacje lub plakaty? A może masz już pierwsze doświadczenia w pracy? Ta propozycja jest dla Ciebie!

Copywriter

Lubisz pisać? Jesteś gotowa na naukę i masz otwartą głowę pełną pomysłów? Copywriter zajmuje się opracowywaniem tekstów, np. artykułów blogowych, sloganów reklamowych, opisów produktów i kategorii na strony internetowe.

Jeśli chcesz zacząć przygodę z copywritingiem naucz się podstaw pozycjonowania tekstu w sieci.

Nauczyciel online

Korepetycje, szkolenia i zajęcia mogą odbywać się także online. Jeśli jesteś nauczycielem lub ekspertem w jakiejś dziedzinie – podziel się swoją wiedzą i umiejętnościami. Pierwszym krokiem niech będzie umieszczeniem ogłoszenia w mediach społecznościowych.

Jak znaleźć wymarzoną pracę zdalną?

Oto kilka możliwości, które zwiększają szansę na zdobycie pracy marzeń:

  • Ucz się online – dzięki kursom zdobędziesz nowe umiejętności, szczególnie jeśli chcesz się przebranżowić.
  • Twórz sieć kontaktów – spotkania i konferencje online umożliwiają poznanie potencjalnych pracodawców i klientów.
  • Przygotuje profesjonalne CV i portfolio.
  • Poznaj trendy i oczekiwania na rynku pracy zdalnej w swojej dziedzinie.
book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ