dmuchańce po sezonie
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Dbanie o dmuchańce po sezonie – jak zachować ich jakość jak najdłużej?

Nadeszła jesień, a wraz z nią — częstsze opady deszczu i chłodniejsze dni. Zanim jednak zwiniesz wszystkie swoje dmuchańce aż do rozpoczęcia kolejnego sezonu, dowiedz się, jak należy o nie zadbać, by zapewnić sobie bezproblemowy start w następne lato. Garść przydatnych podpowiedzi znajdziesz w tym artykule!

Kapryśna pogoda zwiastuje nie tylko koniec lata, ale i zakończenie sezonu na dmuchane atrakcje.

Po pierwsze — dokładne czyszczenie dmuchańców

Jeśli masz doświadczenie z pracą z dmuchańcami, z pewnością wiesz, że regularne czyszczenie atrakcji to absolutna podstawa. Zaleca się usuwanie plam i odświeżanie obiektu po każdym dniu zabawy. Po zakończeniu sezonu, przed schowaniem atrakcji do magazynu powinno się przeprowadzić dokładne czyszczenie atrakcji.

W tym celu należy przygotować szmatkę z miękkiego materiału oraz delikatny środek myjący (w najprostszej wersji — roztwór wody i łagodnego detergentu). Umyj atrakcję i pozwól jej wyschnąć. Przed schowaniem jej do pokrowca upewnij się, że jest ona całkowicie sucha.

Usuwając zabrudzenia, możesz jednocześnie przeprowadzić dokładną kontrolę stanu technicznego atrakcji. Zwróć uwagę zwłaszcza na miejsca mocowania i szwy, upewnij się, że materiał dmuchańca jest wolny od rozdarć i pęknięć. Jeśli któryś z elementów montażowych lub jedna z dmuchaw wymagają wymiany, zadbaj o to jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Gdzie przechowywać dmuchańce po sezonie?

Dmuchane atrakcje nawet po złożeniu mogą zajmować dość sporo miejsca. Zapewnienie im odpowiedniego miejsca przechowywania jest jednak niezbędne, by uchronić je przed uszkodzeniami. Dmuchańce należy składować w miejscu, w którym nie będą one narażone na kontakt z wilgocią. Takie pomieszczenie powinno być wentylowane, choć nie musi być ogrzewane. Najważniejsze jest, by miejsce przechowywania było suche.

Dmuchaniec powinien być składowany z dala od urządzeń emitujących ciepło (kaloryferów, nagrzewnic lub źródeł ognia). Nie należy pozostawiać go także w pobliżu silnych środków chemicznych, zwłaszcza tych o intensywnym zapachu. Dla lepszej ochrony atrakcji warto przechowywać ją w przeznaczonym na nią pokrowcu. Pozwoli on uchronić dmuchane konstrukcje przed przypadkowym zabrudzeniem, a także zapobiegnie osiadaniu na nich kurzu. Dbając o poprawne przechowywanie dmuchańców, zapewnisz sobie łatwiejszy start w kolejny sezon!

Gdzie kupić trwałe dmuchańce na lata?

Najlepszej jakości atrakcji dmuchanych najłatwiej szukać w internecie, w ofertach polskich sklepów. Dobrym wyborem będzie zakup towaru od uznanej na rynku rodzimej firmy. Renomowanym producentem dmuchańców jest na przykład firma GunGan, od przeszło dekady dostarczająca rozmaite atrakcje dmuchane, a także akcesoria do gier plenerowych. Dmuchańce dostępne w ofercie tego sklepu są kolorowe, przykuwają wzrok ciekawymi formami, a dzięki zastosowanemu do ich produkcji trwałemu PVC, są również trwałe, łatwe w konserwacji oraz bezpieczne dla użytkowników.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ