gry logiczne dla dzieci, księgarnia edukacyjna z grami
2024 artykuł sponsorowany LIFESTYLE
Lena Murawska  

Jak wybrać gry logiczne dla dzieci? Proponuje fanka analogowych zabaw

Jest kilka aspektów pozwalających trafić na atrakcyjne gry logiczne dla dzieci. Są dopasowane do małych właścicieli i starszych potencjalnych graczy. Ach ta rola rodzica! Sprawdź moje wytyczne!

Przeglądanie zasobów internetu zaczynam od filtrowania oferty ze względu na powód zakupów. Jeśli chce kupić prezent urodzinowy zastanawiam się co lubi jubilat. Przy okazji Świąt zaczynam przeglądanie od gier tematycznych np. quiz o bożym narodzeniu lub gry, których bohaterami są zajączki (na Wielkanoc).

Gry logiczne dla dzieci np. rozwiązujące jakiś problem

Myślę, że z punktu widzenia rodzica czułego na punkcie ułatwiania robienia postępów swojemu dziecku, będzie to najistotniejszy aspekt.

Sklepy internetowe ku radości rodziców mają ustalone podkategorie np. w https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/gry-dla-dzieci/gry-logiczne.html jest kilka typów gier pozwalających przez zabawę doskonalić umiejętności, które warto rozwijać. Jeśli dziecko ma kłopoty z nauką czytania a lubi domino, warto sięgnąć po ten typ gry, gdzie na kostkach są sylaby. Podczas gry każdy może wypowiadać sylaby głośno a w ramach dodatkowych punktów z odsłoniętych sylab można próbować układać słowa.

Lubię mieć w domu gry dla większej ilości uczestników, bo one przydają się na imprezy okolicznościowe, czy przyjęcia urodzinowe. Tutaj biorę pod uwagę wszelkiego typu zagadki i kalambury.

Wiek graczy

Gdy wybiorę typy gier, zwracam uwagę na informacje w opisie i na pudełkach. Na opakowaniu bardzo często mamy informację, że gra przeznaczona jest dla graczy w szerokim zakresie wieku, np. od 6 do 99 lat. Osobiście jednak mając dzieci w wieku 6 lat wybierałam gry dla 7+ Dlaczego? Czas szybko leci, dzieci się rozwijają. Jeśli gra będzie zbyt trudna ZAWSZE możesz po nią sięgnąć później. Zbyt łatwe gry – szybko się nudzą. Gdy gra ma wąski przedział wieku, upewniam się, że starsze z dzieci jest jeszcze w przedziale i ma szansę na rozwój przy okazji gry.

W każdym wieku jesteśmy fanami bajek, czy filmów. Dla najmłodszych dzieci mamy najwięcej propozycji z ulubionymi bohaterami kreskówek. Dla młodzieży – można sięgnąć po postaci ratujące świat. To dodatkowy argument za wyborem danej gry – bawić się wśród ulubieńców.

Producent

Wraz z większym doświadczeniem życia matki, nabywam zaufania do marek, których gry logiczne dla dzieci są trwałe, ciekawe, wciągające. Od czasu do czasu testujemy nowości, ale przy okazji każdych zakupów sprawdzam co proponują moi ulubieni producenci.

Gry solo

Jestem mamą od 11 i 9 lat. Wyjątkowe miejsce na liście zakupów zajmują gry logiczne dla dzieci pozwalające na gry ze sobą. Prym wiodą wszelkiego typu układanki, pozwalające pociechom ćwiczyć skupienie, uważność, wciągające, zajmujące czas. W świeci elektroniki, gdy dziecko kliknie i już ma, układanie z każdym elementem także pokazuje efekt, coś tworzy, rozbudowuje.

Sposób na nudę

Gdy byłam dzieckiem, lata 80-90, o gry nie było łatwo, ale swoje 2 planszówki pamiętam doskonale i jedną nadal mam. Na szczęście od czasów mojego dzieciństwa dużo się zmieniło. Gry są bardzo różne, kolorowe i (u nas) wybierane są jako pierwsze w momencie nudy bez tabletu. Rozwijają jak książki i bawią jak zabawki.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ