kącik sypialniany dla chłopca
2024 LIFESTYLE
Lena Murawska  

Jak urządzić kącik sypialniany dla chłopca? Wskazówki mamy 9-latka

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić kącik sypialniany dla chłopca, to być może będę miała dla Ciebie kilka podpowiedzi. Oparłam się na swoim rodzicielskim doświadczeniu i 4 różnych łóżkach, jakie dotąd miał mój syn. Zapraszam!

Co składa się na kącik sypialniany dla chłopca?

Dla mnie najważniejsze jest otoczenie sprzyjające spokojnemu snu. Szczególnie zwracam uwagę, by łóżko nie stało za blisko okna ani kaloryferów a jeśli stoi, to by głowa była w przeciwległym końcu. W przypadku nieszczelnych okien, poza uszczelkami, można pomyśleć o baldachimie (nawet dla starszaka, nie tylko dla niemowlęcia). Jeśli dziecko lubi mieć ciemno do zasypiania i spania – zasłony lub rolety zaciemniające. Samo miejsce postawienia łóżka, sofy, kanapy, by było raczej w rogu pokoju lub pry ścianie a nie w miejscu, gdzie wkoło toczy się życie.

Nie bez znaczenia są ulubione zabawki i poduszki dekoracyjne a także lampka nocna, wspierające spokojny sen szczególnie, gdy pociecha się przebudzi w nocy.

Skupmy się jednak przede wszystkim na pościeli. Posiłkuję się ofertą ze strony https://posciel-szpulka.pl

Skąd wiedzieć jaki wzór i kolor pościeli wybrać?

Masz tak, że najpierw zwracasz uwagę na wzór i kolor a potem upewniasz się, czy jest rozmiar powłoczek, którego szukasz? Ja tak mam, więc kupując przez internet zaczynam od wpisania w wyszukiwarkę hasła zgodnego z pasją syna. Na etapie zainteresowania rolnictwem byłyby to słowa: pościel z traktorem, gdy poznam ofertę wówczas wybieram styl nadruku, wielkość i kolorystykę.

Jak wybrać wielkość poszewek?

Kuszącą ofertą jest kupno kolorowej pościeli, na którą nie trzeba nakładać poszewek. Jednak powiedzmy sobie szczerze – każdy od czasu do czasu potrzebuje zmiany wzoru, czy koloru. Poszewki można założyć na pościel w każdym kolorze, i standardową, i taką 2 w 1.

Gdy planujemy nowy kącik do snu zawsze bierzemy pod uwagę łóżko i by nie przesadzić z wielkością wybranej kołdry i poduszki. Dla łóżek o szerokości materaca 80-90 cm sprawdzi się pościel 140×200 dla młodszego śpiocha. Natomiast my zaczynamy brać pod uwagę pościel 160×200 dla chłopca, bo rośnie i lepiej radzi sobie z większą pościelą oraz większy rozmiar będzie pasował już do wszystkich łóżek, sofek i kanap w przyszłości.

A to weźmiesz pod uwagę?

Urządzając kącik sypialniany dla chłopca, warto pamiętać o tym, że samemu też się do niego zagląda. Trochę z przymrużeniem oka, ale gdy idę zaspana w nocy sprawdzić, jak syn śpi – wolę móc zauważyć, gdzie jest, nie pomylić go ze wzorem na pościeli. Wolę widzieć gdzie jest łóżko – zatem wybiorę jaśniejsze kolory a nie granat lub grafit.

Pojawia się jednak w życiu rodzinnym taki moment, kiedy to nastolatek zaczyna decydować o sobie, nie trzeba już do niego wstawać i to jego autonomiczne podejście do życia zaczyna grać ważną rolę. Wówczas wspólne wykorzystanie sklepowej wyszukiwarki, gdzie młodzież określi potrzeby a rodzic zweryfikuje budzęt, wydaje się najlepszym rozwiązaniem…

Powodzenia i słodkich snów!

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ