gumy turbo
kolekcje
Lena Murawska  

[VIDEO] Gumy Turbo – smak i kolekcja z dzieciństwa

Były kiedyś gumy Turbo i gumy Donald. Dodatkiem do pierwszych były obrazki z samochodami, z których powstawała kolekcja. W przypadku disnejowskiego kaczora zbierało się historyjki. Turbo jest dostępne i można pasje do kolekcjonowania przelewać na dzieci :)

zabawy PRL lata 80, zabawki PRL lata 80, zdjęcia PRL lata 80
.

Jak można wykorzystać gumy Turbo?

W 2021 roku wykorzystaliśmy gumy Turbo jako wsad do piniat na 7 i 9 urodziny. W obu przypadkach super się sprawdziły! Impreza dla młodszych dzieci była chłopięca a dla starszych koedukacyjna. Jednak najbardziej oczywistą odpowiedzią wydaje się nauka puszczania balonów, bo te wychodzą olbrzymie! Jeśli zestawić cenowo gumy balonowe z kolekcjonowaniem figurek Super Zings, to jest to zdecydowanie znacznie tańsza możliwość pokazania dzieciom na czym polega kolekcjonowanie.

Zobacz nasze filmiki z rozpakowywania i układania gum Turbo na kanale Retro Rodzinka

W czym przechowujemy zebrane papierki?

Przede wszystkim warto nadmienić, że obrazków z samochodami w kolekcji soft (4 kolory tła papierków) jest 160. Turbo Extreme skrywają podobną ilość modeli aut. Przechowujemy je w albumie po kartach Panini. Szerokość obrazka idealnie pasuje do szerokości przegródek. Koszt zakupu albumu na Allegro np. w ramach zestawu startowego starej kolekcji, czy niepełnych albumów, jest bardzo niski.

Gdzie kupić gumy Turbo?

Są od dłuższego czasu w Żabkach. Jednak najtaniej dostaniesz je na Allegro w opcjach po kilkaset sztuk. Klikając w obrazki poniżej przejdziesz do aukcji.

Obrazki z autami na na sprzedaż: https://allegro.pl/uzytkownik/mamalenka1983

.
book cover mockup for Mama Murawska

Co kupić do szkoły?

Przybory szkolne, plecak, zeszyty, artykuły plastyczne. To wszystko znajdziesz na mojej liście kontrolnej do wydruku lub edycji online. Dzięki niej sama nie tracę czasu na ciągłe dokupowanie rzeczy, o których zapomniałam ;)

Sprawdź tę listę zakupów!