liście klonu, z liści klonu, jak wykorzystać liście, jesienne liście
2024 DIY LIFESTYLE
Lena Murawska  

[VIDEO] Jak zrobić ozdoby z liści klonu?

Kolorowe liście klonu z powodzeniem możemy nazwać symbolem jesieni. To niezwykły naturalny materiał, który można wykorzystać na co najmniej kilka sposobów! Sprawdź, czy znasz te, o których przeczytasz w artykule, zapraszam!

Zobacz video z kilkoma pomysłami na liście

W video wspomniałam o 2 rodzajach liści klonu. Po lewej klon jawor, z którym można pracować, ale osobiście wolę działać na liściach klonu zwyczajnego (po prawej).

Najlepiej jest zebrać liście suchego dnia (może być wietrzny, wówczas ma się towar pierwszego gatunku ;)

Jeśli nie masz wyjścia i zbierzesz np. liście z rosą, po deszczu itd., wtedy osusz je szmatką lub chusteczką higieniczną, ręcznikiem papierowym kuchennym, czymś, co wchłonie wodę z powierzchni.

Najlepiej jest tworzyć ozdoby z liści klonu pierwszego dnia zbioru, ewentualnie drugiego. Im dłużej będą leżały, tym większa część liścia stanie się sucha i łamliwa. Na koniec gotową dekorację możesz spryskać mocnym najtańszym lakierem do włosów, by ją utrwalić.

Ozdoby z liści klonu do samodzielnego wykonania

Róże z liści klonu

We wpisie jak wykonać róże z klonu przygotowałam materiał zdjęciowy i filmowy z instruktażem. Poniżej natomiast widzisz kilka dekoratorskich możliwości.

Klonowa róża według Mamy Murawskiej

Róża z klonu wykonana przez 6-letnią Córkę Murawską!

Róże jako element jesiennych dekoracji

Bukiety z liści klonu

Stroik z liści klonu

Wiązanka z liści klonu na gałązkach choinki

Wykonana na grób bliskiej osoby z metalowej pokrywki od mleka modyfikowanego, potem gałązek choinki, trzmieliny i thui oraz z różyczek z klonu. Finalnie całość spojona została klejem na gorąco.

1. Pokrywka izolująca mleko modyfikowane doskonale nadaje się jako podkładka pod gałązki. Termoklej doskonale trzyma na niej elementy kolejnych roślin i stabilizuje kompozycję.
3. Małe rączki Córki Murawskiej z 2013 trzymają róże z liści klonu, które stanowią główną dekorację tej wiązanki.
2. By wiązanka z wykorzystaniem liści klonu była ciekawsza, warto dołożyć gałązki z innymi liśćmi. Tu użyłam gałązek thui. Zostały przyklejone na choinkowych.
4. Tak to ostatecznie wyszło w zbliżeniu. By wypełnić przestrzeń między kwiatami, dokleiłam trzmielinę i więcej thui.
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wiazanka-z-lisci-klonu-1024x768.jpg

Jesienna sesja zdjęciowa z liśćmi klonu

Możliwości jest bardzo dużo i wszystkich prywatnych sesji tutaj nie pokazuję. Możesz pozować w plenerze jak Tata Murawski zanim tatą został. Na dywanie z liści możecie się w parze położyć głowami obok siebie, jedno w jedną, drugie w drugą. Możesz przynieść stertę liści i bawić się w rodzinne sesje zdjęciowe w domowym zaciszu.

Tata Murawski na terenie parku
Syn Murawski jako kilkulatek na tle kocyka, tego samego, co wczesniej pozowała siostra…
Córka Murawska, gdy miała roczek na kocyku, który pamięta dzieciństwo mamy.
Mama Murawska i Córka Murawska wieku lat kilku
book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ