jak dbać o skórę latem
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Jak dbać o skórę latem? 3 najważniejsze wskazówki

Lato to okres, kiedy nasza skóra jest narażona na wiele niekorzystnych bodźców. Dlatego w poniższym tekście przyglądamy się, o co warto zadbać, aby utrzymać skórę w dobrym stanie. Przeczytaj go, aby poznać trzy najważniejsze wskazówki dotyczące dbania o skórę latem i w wakacje.

Lato to okres, kiedy nasza skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych, obciążona ciągłym upałem, zanieczyszczeniami i wysoką wilgotnością powietrza. Są to czynniki, które mają negatywny wpływ na stan naszej cery.

Ochrona przeciwsłoneczna to podstawa

Warto unikać długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne. Co może w tym pomóc? Noszenie lekkich, ale kryjących ubrań oraz zakładanie kapelusza. Podstawą codziennej pielęgnacji powinny być kremy z wysokim filtrem. Jeśli zależy Ci na skutecznym zabezpieczeniu skóry pamiętaj o filtrze minimum 30 SPF. Innym ważnym aspektem przy wyborze takiego kremu są wskaźniki UVA i UVB – zwróć uwagę czy informacja o nich znajduje się na opakowaniu wybranego kremu. Należy ponownie aplikować krem co 2 godziny lub po każdej kąpieli. Dzięki temu chronimy skórę przed nadmiernym starzeniem się. Dodatkowo warto używać balsamu po opalaniu, który zawiera składniki aktywne. Pozwoli on na zatrzymanie wilgoci w skórze, nawilży i odmłodzi skórę.

Pamiętaj o nawilżaniu

Latem należy pamiętać o nawilżaniu skóry. Warto pić więcej niż 8 szklanek wody szczególnie, gdy upały stają się uciążliwe. Jednak poza wewnętrznym nawilżaniem ważne jest także to zewnętrzne. Jest ono szczególnie ważne, gdy ciepłe i suche powietrze sprawiają, że skóra staje się przesuszona. Warto zwrócić uwagę na składniki aktywne, które pozwalają na zatrzymanie wody w skórze. Spośród nich można wymienić między innymi:

  • kwas hialuronowy,
  • elastyna,
  • skwalan,
  • ceramidy,
  • witaminy C oraz E.

Wybieraj starannie dobrane zabiegi

Wiele osób uważa, że najlepszy czas na wykonywanie zabiegów w salonie kosmetycznym to jesień i zima. Jednak nie jest to prawda. Aby dobrać zabiegi odpowiednie do Twojej cery i trwającej pory roku – skontaktuj się ze sprawdzonym kosmetologiem. Taka osoba będzie wiedziała na co zwrócić uwagę, aby odpowiednio chronić skórę przed promieniowaniem UV i występowaniu przebarwień oraz wspomóc cerę w radzeniu sobie z trudniejszymi warunkami pogodowymi. Pamiętaj, że latem warto zrezygnować z używania niektórych kwasów i szczególnie uważać jeśli korzystasz z retinolu – w tym wypadku koniecznie pamiętaj o nakładaniu kremu z filtrem.

Dowiedz się więcej: https://www.salonkleopatra.com.pl/

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ