jak zapakować prezent na roczek? Jak zapakować kojec dla dziecka? Jak zapakować książeczkę jako dodatek do dużego prezentu?
2024 LIFESTYLE
Lena Murawska  

Jak zapakować prezent na roczek dziewczynki?

Mieliśmy zapakować prezent na roczek, dokładnie dwa przedmioty. Jeden bardzo duży w kształcie prostopadłościanu i dużo mniejszy – płaski. Założeniem każdego naszego pakowania jest radość rozpakowywania. Zobacz ze szczegółami jak wyszło!

Co było pakowane? Dowiesz się TUTAJ.

By zapakować prezent na roczek, zebraliśmy kilka rzeczy:

  • dzieci narysowały pisakami dekoracje inspirowane modna grą tj. Minecraft, trzeba je było też wyciąć. Był miś, tęcza, auto, kwiatki i oczywiście imię nowej właścicielki upominku,
  • wielki arkusz delikatnego szarego papieru pakowego, by darcie było przyjemne!
  • wstążka z tkaniny cięta ze szpulki,
  • taśma samoprzylepna,
  • taśma dwustronna,
  • nożyczki.

Pakowanie prezentu na roczek krok po kroku

Najpierw został złożony na pół ogromny arkusz papieru. Następnie lekko za środkiem położyliśmy karton z prezentem. Papierem owinęliśmy cały kształt przy długich bokach. Po zewnętrznych stronach odcięliśmy nadmiar papieru a pozostałą część złożyliśmy po skosie w trójkąty. Wszystkie łączenia skleja przezroczysta taśma samoprzylepna.

Na stronie łączenia papieru, na samym środku wzdłuż z pomocą taśmy dwustronnej przykleiliśmy wstążkę. Podobnie na bokach, gdzie papier był składany w trójkąty i na brzegach góry prezentu. Upewniwszy się, że wstążka przykleiła się, zawiązałam, z pomocą palca ojca chrzestnego, podwójna kokardę. Ogony kokardy następnie owinęłam wokół wstążki i podkleiłam pod nią na końcach – wyszły eleganckie/efektowne (?) symetryczne ukośne linie.

Zwykle bok z łączeniem papieru zostawiam na dole. W tym przypadku jednak bardzo przydał się jako kieszonka na książkę. Publikację przymocowałam dodatkowym fragmentem taśmy..

Przestrzenie między liniami wstążki wypełniliśmy papierowymi malowankami dzieci.

No i rozpakowanie, do którego chętni zawsze się znajdą

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ