kołyska dla dziecka
artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Kołyska dla dziecka – jak ją wybrać? Jaka będzie najlepsza?

Maluszki kołysane w brzuchu mamy przez 9 miesięcy oczekują dokładnie takich samych efektów specjalnych po przyjściu na świat. Powolny, jednostajny ruch je uspokaja i pozwala beztrosko zasnąć. Ręce zmęczonej mamy lub przejętego sytuacją taty są oczywiście najlepsze, ale na dłuższą metę warto zainwestować w kołyskę. Jaki model wybrać?

Praktyczna kołyska dla dziecka, która podbije serce maluszka

W przypadku najmniejszych dzieci, które korzystają z kołysek, wiele mówi się o bezpieczeństwie w czasie snu. To bardzo ważna kwestia konieczna do uwzględnienia podczas zakupu łóżeczka, jak również wyboru stosownej kołyski. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na całą konstrukcję, kierunek bujania, stabilność i możliwość zablokowania nóżek w pozycji stojącej. Niemowlak będzie mógł spać w kołysce około 6 miesięcy, bo właśnie wtedy zaczyna podejmować pierwsze próby siadania. W związku z tym przestrzeń do spania nie musi być tak duża, jak w przypadku łóżeczka. Ponadto wszystkie elementy kołyski powinny być przyjazne dla malca. Chodzi tu nie tylko o to, czym wyściełany jest bujaczek, ale także o lakier, którym zostało pokryte drewno, wiklina lub inne tworzywo. Biorąc pod uwagę te czynniki kołyska dla dziecka, którą nabędziemy, stanie się nie tylko ozdobą wnętrza, ale także ulubionym miejscem do odpoczynku dla bobasa.

Model 2w1, czyli kołyska dziecięca zdająca egzamin przez całą dobę

Wiele kołysek dziecięcych, które znajdziemy w sklepach, służy raczej jako dzienna wersja łóżeczka. Nieustannie bujająca się konstrukcja w postaci kosza lub plastikowej skorupki nie sprawdzi się jednak w nocy.  Jeśli chcemy zainwestować w model, który spełnia także funkcję łóżeczka, bardzo ważna powinna być dla nas blokada nóżek w pozycji nie pozwalającej na ruch całej ramy. Poza tym w przypadku kołyski dla dzieci 2w1 https://danex24.pl/85-kolyski nieco większa musi być też przestrzeń na materac. Sama konstrukcja natomiast nie może być wykonana w sposób, który może uniemożliwić oddychanie maluszkowi. Najlepiej w tej sytuacji sprawdzą się modele ażurowe ze szczebelkami, wyglądem przypominające tradycyjne łóżeczko. To idealne rozwiązania do niewielkich mieszkań, w których nie ma miejsca na nadmiar wyposażenia. 

Kołyska dziecięca towarzyszy matkom od lat. Teraz jednak o wiele większą uwagę przykłada się do bezpieczeństwa oraz dodatkowych funkcji, które tego typu wyposażenie może zaoferować. Na szczęście ilość produktów dostępna na rynku sprawi, że bez problemu znajdziemy model spełniający oczekiwania rodziców i nowo narodzonego człowieka.

Materiał przy współpracy z https://danex24.pl/

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ