pokój a natresolą dla dziewczynki lat 10 balet kolor fioletowy
2024 LIFESTYLE
Lena Murawska  

Pomysł na pokój z antresolą dla dziewczynki lat 10

Jeśli ma się dziecko uzdolnione artystycznie, to wariantów pokoju w pierwszym dziesięcioleciu zbiera się bardzo dużo, a przynajmniej tuż przez zostaniem nastolatką… We wpisie zebrałam kadry naszego pomysłu na pokój z antresolą dla dziewczynki. Znajdziesz tu i zainteresowania, i (wówczas) ulubiony kolor :)

Artykuł nie jest sponsorowany, ale zawiera linki z Allegro Polecam. Ponadto, jeśli robisz zakupy na Allegro a nie korzystasz z opcji cashback, to być może zainteresuje Cię ta strona i aplikacja.

U nas dzieci zajmują w dwójkę duży pokój, my – mały. Jedno zajmuje prawą ścianę prostopadłą do ona a drugie – lewą. Na zdjęciach widzisz część córki oddzieloną od wejścia do pokoju kredensem z czasów PRL (Retro Rodzinka).

Pokój z antresolą dla dziewczynki – wybrane elementy wystroju

Tytułowa antresola to łóżko z IKEI. Dzięki niemu pokój ma dwa poziomy. Pod miejscem do spania znajduje się kącik zainteresowań, garderoba i oczywiście biurko do tzw. pracy. Natomiast nad łóżkiem wisi pudełko na maskotki a na wspomnianym kredensie ustawione są różne akurat potrzebne przydasie i kurzołapy.

Blisko łózka wisi 1 z 5 żarówek lampy wiszącej typu pająk. Bardzo ją polecam do pokoju dziecięcego! Kable świetnie sprawdzają się podczas domowych imprez okolicznościowych jako miejsce do powieszenia dekoracji.

Być może zwróciła Twoją uwagę zasłonka-koronka, to nic innego, jak zazdroska pełniąca funkcję osłonową dla materaca z prześcieradłem.

Nieco bliższe kadry

Kącik zainteresowań stworzony został dzięki regałowi z pólkami 30x30x30 kupionemu w Lidlu, płytkiemu regałowi, który wcześniej był elementem wiszącego rozkładanego biurka, małej pufy sako w kolorze szarym. Jest mata i wałek do ćwiczeń oraz dekoracje w ulubionym fioletowym kolorze. Regał lidlowski pełni funkcję ścianki działowej i tworzy coś w rodzaju bazy, schowka, gdzie można się ukryć i tworzyć lub czytać.

Kącik do tworzenia i nauki jest zdecydowanie mniej rozbudowany. W tle widać coś ciekawszego – szafa przyszłej nastolatki, do której ma dostęp z każdej strony. O ścianę opiera się spora tablica korkowa na dzieła oraz jak widać na lewo od kotka jest poro miejsca na galerię np. obrazów. Nieocenione oświetlenie punktowe to sznur małych lampek LED i lampka biurkowa.

Małe białe biurko IKEA oraz krzesło biurkowe z IKEI to klasyczne elementy dla takiego zakątka. Na wizycie u fizjoterapeuty widziałyśmy to samo krzesło, więc jako mama jestem bardzo zadowolona z wyboru.

Baletowy detal tworzą bombki z Pepco edycji 2022 powieszone na odwrocie małej sztalugi. Dzięki temu coś dzieje się od strony kącika, ale też poza nim, w pokoju jako całości.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ