artykuł sponsorowany
Lena Murawska  

Popraw pamięć i koncentrację – wybierz suplement o odpowiednim składzie

Kiedy pamięć i koncentracja ulegają pogorszeniu, warto sięgnąć po suplementy, zwłaszcza te bazujące na składnikach naturalnych, takich jak żeń-szeń, maca, gingko biloba czy lecytyna.

Żeń-szeń i maca – bliźniacze korzenie z różnych stron świata

Korzeń żeń-szeń to środek stosowany przez ludzkość od 4000 lat. Jest jednym z ziół, które wpływają na ośrodkowy układ nerwowy poprawiając pamięć i zdolność koncentracji. Działanie żeń-szenia jest jednak szersze – roślina chroni przed osteoporozą, obniża poziom „złego”cholesterolu, a także posiada właściwości przeciwnowotworowe i przeciwcukrzycowe.

Zielem o podobnym działaniu jest maca, zwana również „peruwiańskim żeń-szeniem”. Choć swą sławę zawdzięcza głównie pozytywnemu wpływowi na męską potencję, to jednak jej działanie jest dużo szersze. Maca nie jest tak dobrze zbadana jak żeń-szeń, jednak wiadomo, że podobnie jak wschodni korzeń, zapobiega osteoporozie i ma silne działanie przeciwutleniające. Stosowana przez Inków jako środek rewitalizujący, energizujący i wspomagający odporność, polepsza proces zapamiętywania i koncentracji. Synergiczne działanie obydwu roślin doceniła firma AVETPHARMA – https://avetpharma.pl/, tworząc preparat „Żeń-szeń Forte i maca”, który zawiera obydwa zioła.

Cenne liście z drzewa Ginko biloba

Inną rośliną o pozytywnym działaniu na pamięć i koncentrację jest ginko biloba, czyli miłorząb dwuklapkowy, zwany potocznie również miłorzębem japońskim. W rzeczywistości Ginko biloba pochodzi z Chin i przetrwał ponad 150 mln lat bez żadnych zmian strukturalnych. Obecnie uprawiany jest w Azji wschodniej m. in. na potrzeby przemysłu farmaceutycznego, który korzysta z jego liści. Miłorząb jest rośliną o znacznej koncentracji składników aktywnych i wpływa pozytywnie na organizm poprzez:

– obniżenie we krwi stężenia cholesterolu LDL;
– poprawę krążenia i elastyczności naczyń krwionośnych;
– zmniejszenie krzepliwości krwi
– poprawę ukrwienia mózgu;
– poprawę pamięci, koncentracji i zdolności uczenia się;
– działanie przeciwutleniające.
Warto podkreślić, że są to jedynie najważniejsze obszary działania ginko biloba, a miłorząb jest rośliną o bardzo szerokim, pozytywnym działaniu na ludzki organizm.

Lecytyna – cenny składnik ludzkich komórek

Lecytyna to mieszanina związków organicznych o charakterze tłuszczowym. Znajduje się w niemal każdej komórce organizmu człowieka i odpowiada za szereg ważnych funkcji życiowych. Po raz pierwszy lecytynę pozyskano w 1846 r. z żółtka jaja kurzego. Obecnie suplementy diety bazujące na lecytynie produkowane są oczywiście inaczej. Pozyskuje się ją z roślin, najczęściej z soi, rzepaku i słonecznika.

Lecytyna nie tylko poprawia pamięć i koncentrację, ale także opóźnia procesy starzenia, poprawia krążenie krwi i obniża poziom cholesterolu, pobudza układ nerwowy a także wspomaga inne procesy życiowe.

book cover mockup for Mama Murawska

Pomysł na czas dla siebie

Karty pracy do własnych podsumować służą analizie wartości, uporządkowaniu przeciążonej głowy, polemice lub zgodzie. Projekt będzie aktualizowany i coraz droższy. Im wcześniej skorzystasz, tym lepszy efekt osiągniesz. Zapraszam!

Uporządkuj myśli, poznaj siebie! TUTAJ