PRACA DLA MAMY

PRACA DLA MAMY: edukacja muzyczna dla rozwoju maluszka

edukacja muzyczna
Posted by Lena Murawska

Narodziny dziecka rzucają inne światło nie tylko na życie prywatne, ale też zawodowe. Edukacja muzyczna jest ważna i ma ogromne znaczenie dla rozwoju maluszka. Monika połączyła prywatne doświadczenia z kwalifikacjami i tak powstał jej biznes…

Czytasz tekst opublikowany w ramach cyklu

cykl praca dla mamy

Możesz zgłosić się do cyklu, jeśli jesteś mamą aktywną zawodowo (freelance)

formularz dla mamy chcącej podzielić się swoją historią zawodową

Jeśli chcesz śledzić kolejne historie i nowe tematy, zapisz się

newsletter dla mam aktywnych zawodowo


Dlaczego edukacja muzyczna?

Zapewne jak większość mam po narodzinach ukochanego dziecka zastanawiałam się, co ze sobą dalej zrobić. Lubię pracować, lubię się rozwijać i odkrywać nowe rzeczy. I choć bycie mamą to również ciężka praca – brakowało mi kontaktu z innymi ludźmi i samorealizacji. Pomiędzy opieką nad dziećmi, a obowiązkami domowymi rozwijałam swoje muzyczne zainteresowania i coraz bardziej zaczęłam interesować się wpływem, jaki muzyka ma na mózg małych dzieci. Narodziła się myśl – to jest to! Postanowiłam więc połączyć moje dwie wielkie pasje – muzykę i dzieci – i zaczęłam organizować zajęcia umuzykalniające dla małych dzieci w swojej miejscowości. W trakcie zajęć zobaczyłam, że rodzice mimo iż bardzo chętnie przychodzą na zajęcia ze swoimi pociechami to równie często pytają i zastanawiają się czy takie zajęcia cokolwiek dzieciom dają oprócz świetnej zabawy oczywiście :)

I tak też – z tej chęci odpowiedzenia na pytania i potrzeby rodziców – zrodził się blog Music Playground, który jest skarbnicą wiedzy na temat wpływu muzyka na rozwój małych dzieci oraz źródłem wielu inspiracji do zabaw i odkrywania muzycznego świata.

Jak edukować pod kątem muzyki, patrząc na sprawy formalne?

Formalnie działam jako jednoosobowa firma. Dlaczego tak zdecydowałam? Ponieważ wiem jak chcę rozwinąć swoją firmę w przyszłości i do czego chcę dojść :)

Jakie są sposoby, by edukacja muzyczna innych zgrywała się z rodziną?

Z tą organizacją czasu pracy zawsze bywało różnie :) W chwili obecnej moja córka, Maja (5 lat),  od poniedziałku do piątku jest w szkole przez 6 godzin, a syn, Filip (3,5 roku), chodzi do przedszkola trzy dni w tygodniu na 5 godzin. Mam tak ustawiony grafik, aby ich pobyt się pokrywał w jak największym stopniu i wtedy ja mam te 5 godzin na spokojną pracę :). Gdy dzieci są w domu organizujemy to w zależności od potrzeb – jeżeli mąż pracuje, ja całkowicie poświęcam czas dzieciom, jeżeli jest w domu – w dużej mierze on organizuje im czas. Staramy się również jak najwięcej czasu spędzać wspólnie, dlatego też moja forma pracy sprzyja takiemu układowi sił :)

Edukacja muzyczna – jak zdobyć kwalifikacje?

Muszę przyznać, że ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno musiałby mieć choć podstawową wiedzę muzyczną (szkoła muzyczna, kursy), wielką pasję do odkrywania nowych rzeczy i miłość do dzieci :) Część z tych kwalifikacji oczywiście można zdobyć na kursach, szkoleniach czy uniwersytetach, ale jednak musi być coś, co jest w nas od samego początku – ciekawość świata.

Ile można zarobić ucząc muzyki?

To wszystko zależy od moich postanowień. Nie mam stałych zarobków, które wpływają mi na konta każdego miesiąca. Zarabiam głównie na sprzedaży Programów Rozwojowych, kursów czy konsultacji, a to oczywiście wymaga ode mnie wiele pracy i poświęconego czasu, bo ja całkowicie oddaję się wszystkiemu, co robię :) Udział w moim autorskim projekcie rozwojowym to koszt w granicy 200,00 – 300,00 zł i w zależności od tego ile osób weźmie w nim udział – tyle zarabiam :) Czasami jednak jest tak, że potrzebuję przerwy, jestem zbyt przepełniona wszystkimi informacjami i robię sobie wolne. Jest to oczywiście moja świadoma decyzja, dostosowana do potrzeb moich i mojej rodziny.

Monika Skuza

mama dwójki

edukatorka muzyczna
fan page